Do bezmyślnych wyznawców socjalizmu

Opublikowano: 18.11.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1822

Przy okazji mojego niedawnego wystąpienia na Uniwersytecie Państwowym w Sankt Petersburgu, gdzie nawiązałam m.in. do zbrodni bolszewików, na różnych polskojęzycznych forach ponownie uaktywnili się wnerwieni socjaliści. Najwyraźniej nie mogą oni przeboleć, że akurat ta Polka, która ma odwagę jeździć do Rosji – i którą tam zapraszają – gardzi socjalizmem. Owa irytacja bierze się zapewne z tego, że utożsamiają Rosję z tym ustrojem. Wiadomo: historyczny wystrzał z krążownika „Aurora”, rewolucja, Lenin, etc.

A tu jedzie sobie jakaś Piwar do Rosji, nawiązuje kontakty z Rosjanami i zamiast kłaniać się przed mauzoleum z wysuszonym trupem przywódcy bolszewików, ubolewa nad męczeńską śmiercią cara Mikołaja II.

Przy tej okazji, rozgrzani do czerwoności socjaliści wygrzebują moje artykuły sprzed lat, w których… skrytykowałam socjalizm. Że niby mam się tego wstydzić? Generalnie wygląda na to, że socjaliści są bardzo mną rozczarowani. No bo jak to tak. Przecież Piwar krytykuje zgniły Zachód, chciwe korporacje, międzynarodową banksterkę, bezduszne sankcje, kapitalistyczny wyzysk i ucisk, etc. To dlaczego nie trzyma sztamy z socjalistami?

Wyjaśnię to najbardziej łopatologicznie, jak się da. Odrzucam zarówno kapitalizm z jego monopolami, jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa. Dlaczego? Ponieważ oba te ustroje to formy niewolnictwa, w równym stopniu krępujące indywidualizm, ograniczające wolność i własność. Zarówno socjalizm, jak i państwowy kapitalizm pomagają tworzyć taki sam rodzaj społeczeństwa, w którym władza koncentruje się w rękach małej grupy rządzących. W obu przypadkach w ostatecznym rozrachunku liczy się tylko interes grupy uprzywilejowanych i ucisk całej reszty.

W tym teatrze dla gojów pacynkami z napisami „socjalizm” i „kapitalizm” steruje ta sama ręka. Wystarczy wspomnieć, że na odpalenie rewolucji socjalistycznej w Rosji, Lenin otrzymał fundusze od kapitalistów z Zachodu.

Bezmyślni ludzie nabierają się jednak na ten wybór między dżumą a cholerą, czego przykładem jest euforia na polskojęzycznych forach po niedawnych wyborach parlamentarnych na Słowacji. Ileż było ochów i achów, że u południowych sąsiadów wygrali super ziomkowie. Co tam, że socjaliści – najważniejsze, że nienawidzą oni zachodniego imperializmu. Ależ się niektórzy ekscytowali, kiedy w świetle kamer nowy wicemarszałek słowackiego parlamentu Ľuboš Blaha zrobił w gabinecie „porządki” i usunął portret prezydent Słowacji Zuzany Čaputovej, zastępując wizerunkiem marksistowskiego rewolucjonisty Che Guevary.

Cóż, popaprańcy, których kręci ten zbrodniarz z Ameryki Południowej, są niemniej porąbani od wyznawców zbrodniarza Lenina. Ciekawi mnie tylko, czy nabierają się na „legendę Che”, bo jego podobizna tak fajowo wygląda na koszulkach i plakatach? A może na serio łyknęli bujdy o tym, iż ten latynoski bandyta miał „moralne prawo” mordować w imię wyrównywania nierówności społecznych?

Zrozumcie wreszcie: podziały między kapitalistów i socjalistów, między PiS i PO, między republikanów i demokratów, etc., tworzone są tylko po to, by antagonizować całe społeczeństwa w celu realizacji zasady «dziel i rządź». A w tak zorganizowanym podziale, do władzy dorywa się zawsze amoralna zaraza.

Tymczasem wszelkiej maści nieszczęśnikom nabierającym się na te diabelskie sztuczki, dedykuję niniejszą fraszkę Cypriana Kamila Norwida pt. „Miłość”:

„Gdy szukasz nieprzyjaciół twoich nieprzyjaciół,
To szukasz tylko ostrza, żebyś w ranę zaciął,
I nie jesteś z miłości ogólnego ducha,
Lecz z ducha partji, który, co pochlebne, słucha.
Szukaj swoich przyjaciół, dla innych miej męstwo!
Miłość nie bitwą żyje, życiem jej zwycięstwo”.

Ech, chyba jednak i tak tego nie zrozumiecie…

Autorstwo: Agnieszka Piwar
Źródło: Piwar.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Denisrozrabiaka 18.11.2023 10:04

  Tu raczej chodzi o przykrywanie winy USA, i wbijanie szpili Rosjanom np. carem Mikołajem, że mają się kajać za coś co zrobili komuniści.
  Arogancka postawa osoby prześladowanej pana/pani jakoby nie dopuszczanej do mediów ale akredytacja została wydana na Białoruś?
  O to chodziło czytelnikom.

  “Cóż, popaprańcy, których kręci ten zbrodniarz z Ameryki Południowej, są niemniej porąbani od wyznawców zbrodniarza Lenina” – to obniża poziom dyskusji i obraża uczucia ich wyznawców.

  “…(o poludniowych sąsiadach) najważniejsze, że nienawidzą oni zachodniego imperializmu”- bo nie chcą sponsorować wojenki amerykańskiej?

 2. Agnieszka Piwar 18.11.2023 13:13

  @Denisrozrabiaka

  Od prawie dziesięciu lat jeżdżę do Rosji, bywały lata, że jeździłam tam kilka razy w roku. Pierwsze trzy moje wyjazdy wiązały się z przyjazdem do Katynia. Gdyby niejaki Denisrozrabiaka zapoznał się z moimi reportażami, wywiadami, filmami, etc., to wiedziałby doskonale, że wyraźnie podkreślałam – oraz moi rozmówcy – iż za odpaleniem tam komunizmu nie stoją Rosjanie. Pokajanie się natomiast, to potrzeba oczyszczenia narodu rosyjskiego za to, że nie zapobiegli tej katastrofie jaką było zabicie Pomazańca Bożego. Zresztą, wielu Rosjan przyłączyło się potem do tego systemu. Nie mnie wydawać osąd na temat ich motywacji, gdyż mam świadomość pod jak wielkim terrorom byli. Po tym jak pisałam artykuł o ludobójstwie w Rwandzie, zrozumiałam, że strach może doprowadzić zupełnie przyzwoitego człowieka do najgorszych czynów.

  Reasumując. W kwestii zrozumienia potrzeby pokajania, trzeba mieć minimalne pojęcie o Prawosławiu. Rosjanie się nie obrażają. Natomiast bezmyślni polskojęzyczni anonimowi forumowicze mają ewidentny problem.

 3. pikpok 18.11.2023 13:50

  Agnieszka Piwar – Rosjanie kajają się już prawie 100 lat ! To chyba wystarczy! Słowianie zapłacili wielką cenę z ludzi, ale jak widać globalnym pasożytdom to nie wystarczy, chcą przejąć cały ich majątek, tak jak zrobili to z innymi.
  ,, Pomazańca Bożego” ?
  Autorka myli socjalizm który był do tej pory w Europie zach. z komunizmem żydobolszewickim który nam właśnie wprowadzają.

 4. rici 18.11.2023 14:02

  pikpok; wedlug najwiekszych rabinow znanej religii, Slowianie musza zostac wytepieni, poniewaz nieda sie ich zniewolic.
  Slowianie sa potomkami Ariow i to wlasnie w prawoslawnym kosciele starorosyjskim zachowaly sie resztki staroslowiansko-aryjskich wed.
  W jezykach slowianskich slowo wiedzec, wiedza pochodzi wlasnie od wed.

 5. Kazma 18.11.2023 15:00

  “Miłość nie bitwą żyje, życiem jej zwycięstwo”, ale żeby móc żyć i kochać w końcu przyjdzie i bić się…

 6. pikpok 18.11.2023 16:05

  rici, na to wygląda, widać marzy się globalnym pasożytdom władza absolutna.
  Hiennadij Czastiakow, asystent Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy zginął, zaraz po tym jak zaczął oficjalnie mówić o wielu ofiarach. https://wolnemedia.net/zaluzny-ma-sie-zamknac/
  Mają się dalej tłuc https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9354063,rosyjskie-wojska-poczynily-postepy-pod-awdijiwka-ukrainskie-pod-bac.html
  W Polsce i pewnie też gdzie indziej ginie nam powoli elita nie tylko akademicka https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2023/09/pogrom-elit-medycznych-i-naukowo-dydaktycznych-polskich-uczelni/comment-page-1/#comment-15611

 7. Stanlley 18.11.2023 23:56

  Ja tam się zgadzam z tezami. Ten sam kapitał, niekoniecznie narodu handlowego, ale też są przedstawiciele, są też ci których przodkami byli handlarze niewolników… Mniejsza o to – ten sam kapitał finansował malarza z Wiednia i ten sam kapitał słał sprzęt Gruzinowi do walki z SS. W USA ten sam kapitał karmi republikanów i demokratów – nic dodać nic ująć. Władze II RP bardziej zwalczały frakcje ukraińskie dążące do pojednania niż samych banderowców… banderowcy też zwalczali swoich Ukraińców, którzy mówili o pojednaniu….

  Wcale bym się nie zdziwił jak by za socjalizmem/komunizmem – Marks i Engels stała tajna policja (odpowiednik wywiadu) Rzeszy Niemieckiej (tak to chyba się nazywało?) i/lub Austro-Węgier. Wszakże Lenin nie pojechał do Moskwy obalać carat sam z siebie, przyjechała cała międzynarodówka – za pieniądze brytyjskie? Czytałem też że LEnin pracował dla wywiadu austriackiego… bo tak się składa że rozwalenie Cesarstwa Rosyjskiego które zaczęło się dźwigać było wszystkim na rękę…

 8. pikpok 19.11.2023 10:46

  Plemię handlowe chce mieć monopol na transport towarów z Chin jedwabnym szlakiem przez Ukrainę i z Indii drogą morską https://wolnemedia.net/zysk-z-wojny-przeciwko-palestynie/.
  Wygląda na to, że europejczycy zostaną sprowadzeni do parteru i będą nam tu wprowadzać zamordyzm, czyli Nowe Wielkie G_WNO.

 9. replikant3d 19.11.2023 11:06

  jeżeli z obu systemów,, usunąć,, ideologię, to okaże się że NICZYM się nie różnią. Są TYM SAMYM. No ale ,,klakierkom,, ciężko to pojąć…

 10. Denisrozrabiaka 19.11.2023 12:23

  No dobrze, ja tu argumentami odnośnie publicystyki, a pani argumenty dotyczą “ad persona”.

  Polacy, Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy to tak samo obrażający się ludzie a nam przechodzi to płazem, gdyż leżymy dla nich najdalej na zachód i traktują nas jako ciekawostkę.

  Bogate kraje zajmują się gospodarką a biedne kraje gospodarki swojej nie mają i dłubią w historii I każą się innym wstydzić za historię? – non sens. Polityka historyczna – to polityka amerykańska, którą uprawia się na terenach od niej zależnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.