Demonstracja antyfaszystowska w Dreźnie

Opublikowano: 20.02.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

NIEMCY. 18 lutego odbyła się w Dreźnie demonstracja antyfaszystowska organizowana przez koalicję lewicowych grup – m.in. Die Linke, Antifa, Zieloni, DKP i związki zawodowe (Verdi, DGB, GEW) z udziałem ok. 10-15 tys. ludzi.

Symbolicznego wsparcia niemieckim antyfaszystom udzieliła grupa z Wrocławia – do Drezna pojechał autobus antyfaszystów złożony z ludzi z PPS, SLD, Zielonych, kręgów pisma „Recykling Idei” oraz niezrzeszonych lewicowców.

Tego samego dnia w Dreźnie jak co roku mieli demonstrować przedstawiciele niemieckiej skrajnej prawicy, grup nacjonalistycznych i faszystowskich. W ostatniej chwili prawicowcy zrezygnowali z wyjścia na ulice obawiając się społecznego oporu.

Cała lewicowa demonstracja trwała kilka godzin i zakończyła się kilkutysięcznym street party przy dźwiękach muzyki. Całe centrum miasta, choć otoczone przez liczne siły policji, znalazło się na kilka godzin w rękach lewicy.

Opracowanie: Dawid Kryształ
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
frasobliwy
Użytkownik
frasobliwy

Skrajna prawica protestująca z nacjonalistami to połączenie, które jestem w stanie zrozumieć. Mogą mieć wspólne cele.
Jak jednak skrajna prawica (cokolwiek to dla czerwonych czy różowych oznacza) może protestować z skrajnie lewicową grupą, jaką są faszyści. To jest dopiero zagadka.
Ciekawe czy nasza czerwona młodzieżówka biła niemców.

devilan1410
Użytkownik

Są takie rzeczy co się nawet fizjologom nie śniły.