Czy wierzyć w jego apokaliptyczne wizje Jackowskiego?

Opublikowano: 15.10.2023 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3840

Od kilku miesięcy znany polski jasnowidz Krzysztof Jackowski zapowiada, że wojna na Ukrainie sianowi dopiero początek globalnej katastrofy. Mówił on również, że na świecie wybuchnie drugi konflikt, pozornie niezwiązany z ukraińskim i jeden z tych dwóch rozleje się na cały świat. Kiedy rozpoczęły się starcia w Izraelu, zasugerował on, że może chodzić właśnie o to wydarzenie. Można wierzyć, lub nie wierzyć w zdolności jasnowidza, jednak faktem pozostaje, że sytuacja na świecie robi się groźna. Na ile wspomniane wizje są adekwatne do rzeczywistej sytuacji?

Zdaniem Jackowskiego ważną z punktu widzenia jego wizji jest zapowiedź przyjęcia Iranu do grupy BRICS od 1 stycznia 2024 roku. Wtedy do grupy mają dołączyć jeszcze: Arabia Saudyjska, Egipt, Etiopia, Argentyna i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Skrót BRICS pochodzi od pierwszych liter angielskich nazw pierwszych państw do niej należących: Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki (Brazil, Russia, India, China, South Africa).

Celami grupy, która nie tworzy formalnie sojuszu politycznego ani stowarzyszenia handlu, są stworzenie nowego systemu walutowego i alternatywy dla dolara, zwiększenie roli państw rozwijających się w światowych instytucjach walutowych oraz reforma Organizacji Narodów Zjednoczonych i zwiększenie w niej roli państw rozwijających się.

Przyjęcie Iranu do BRICS – zdaniem Jackowskiego – może oznaczać, że uzyskał on nieformalne wsparcie Rosji i Chin. Faktycznie, przyjęcie do grupy jest ważne z punktu widzenia Teheranu, ponieważ pozostaje on w konflikcie ze Stanami Zjednoczonymi chroniącymi Izrael, który Teheran uznaje za swojego wroga. Jednocześnie Rosja głosi, że dąży do stworzenia na świecie alternatywnego systemu finansowego, niezwiązanego z narzucaniem ideologicznej wizji społeczeństwa dominującej obecnie na Zachodzie, ale respektującego lokalne tradycje.

Na ile Rosja i Stany Zjednoczone zaangażują się w izraelski konflikt?

Dawno temu w polskiej telewizji emitowano film o Nostradamusie, sławnym francuskim wizjonerze pochodzenia żydowskiego żyjącym w XVI wieku. Jedna z jego przepowiedni mówiła o wielkim konflikcie, w którym Rosja wystąpi w sojuszu z Persją. Kiedy emitowano film, taki sojusz wydawał się mało prawdopodobny. Istniał jeszcze ateistyczny Związek Radziecki, a w Persji czyli obecnym Iranie rządzili już fundamentaliści islamscy.

Obecnie wydaje się, że Rosja i Iran znalazły się po tej samej stronie barykady. Teheran dostarcza broń do Rosji, a jednocześnie uzbraja bojowników Hamasu. Oglądając filmy z konfliktu w Izraelu, łatwo zauważyć, że Hamas dysponuje znacznie lepszym uzbrojeniem, niż to miało miejsce podczas wcześniejszych starć.

Po rozpoczęciu starć prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział, że sojusz z Izraelem jest „twardy jak skała”. Teheran natomiast stanął oficjalnie po stronie palestyńskiego Hamasu. Irańscy parlamentarzyści podczas sesji wstali z miejsc i zaczęli krzyczeć „Śmierć Izraelowi” oraz „Palestyna zwycięży, Izrael będzie zniszczony”.

W izraelski konflikt coraz bardziej angażują się Stany Zjednoczone. Jak pisze na swoim portalu Polsat News: Szef Pentagonu Lloyd Austin przekazał, że Stany Zjednoczone skierowały grupę uderzeniową z lotniskowcem USS Gerald R. Ford na wschodnią część basenu Morza Śródziemnego. (…) Jak podał w oświadczeniu sekretarz obrony USA, będą to też krążownik rakietowy USS Normandy oraz cztery niszczyciele. USA zwiększą też flotę myśliwców F-35, F-15, F-16 i A-10. Dodatkowo Stany Zjednoczone przekażą izraelskiemu wojsku sprzęt wojskowy i amunicję.

Świat dzieli się na dwa przeciwstawne obozy

Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, czy Krzysztof Jackowski posiada dar jasnowidzenia? Nie trzeba być jednak jasnowidzem, a wystarczy tylko uważnie obserwować sytuację na świecie, by spostrzec, że wyłaniają się obecnie dwa bloki, między którymi rośnie napięcie. Głównymi punktami zapalnymi mogącymi sprowokować globalny konflikt są Ukraina, Bliski Wschód i Tajwan.

Przez lata Stany Zjednoczone powstrzymywały dążenia do niepodległości Tajwanu wyrażane przez część tamtejszych elit politycznych w imię utrzymywania dobrych stosunków z Chińską Republiką Ludową. Obecnie coraz częściej mówi się na Zachodzie o konieczności militarnej ochrony „tajwańskiej demokracji”, choć formalnie wszystkie ważniejsze kraje Zachodu i zdecydowana większość państw na świecie uznaje wyspę Tajwan za część ChRL.

Gdyby szukać analogii do obecnej sytuacji w historii najnowszej, można by sięgnąć do okresu poprzedzającego wybuch pierwszej wojny światowej. Wówczas istniało mocarstwo wschodzące – Niemcy. Istniało też światowe, supermocarstwo, którego dominacji na świecie zagrażał wzrost potęgi gospodarczej, technologicznej i militarnej Niemiec. Mocarstwem tym była Wielka Brytania. Istniało również mocarstwo w stadium schyłkowym, Austro-Węgry, których znaczenie spadało wraz ze wzrostem imperiów kolonialnych innych krajów europejskich w XIX wieku.

Obecnie mocarstwem wschodzącym są Chiny, mocarstwem o zagrożonej dominacji Stany Zjednoczone, zaś mocarstwem w stadium schyłkowym Rosja. Na początku XX wieku podobny układ doprowadził do wojny, jakiej ludzkość wcześniej nie znała. Jak będzie obecnie, tego jeszcze nie wiemy. Nie wiemy więc, czy sprawdzą się apokaliptyczne wizje Krzysztofa Jackowskiego. Sytuacja na świecie staje się jednak coraz bardziej napięta. Dodatkowo widzimy znaczący wzrost populacji krajów biednych i starzenie się społeczeństw krajów bogatych, którym zależy na utrzymaniu status quo.

Autorstwo: Wojciech Ostrowski
Źródło: MagazynFakty.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. kufel10 15.10.2023 15:14

  Słuchałem sobie od paru lat niektórych jego filmów na yt nakręcanych wraz z niejakim atorem. Cały czas ma tam miejsce straszenie, zapewne dla wyświetleń. Takich ludzi powinno się izolować od społeczeństwa, nawiązując do niedawnej dyskusji, to ci dwaj zajmują się karmieniem wszelkiej maści przywr. Obydwaj zdają się działać na zlecenie albo służb albo/i jakiejś partii, tym bardziej że jeszcze nie zniknęli. Zgadywalność jego zdaje się być taka, jak każdego z nas.

 2. galacticjoel 15.10.2023 18:18

  Jego wizje nie są nic warte. Lepiej wierzyć w swoje własne.

 3. akami 16.10.2023 09:29

  Pan Jackowski mówił, że bezprawie i niesprawiedliwość ma zapewnieone wygranie wyborów: “mają to obiecane”. I że mają “plan B” na wypadek gdyby nie poszło PO ich mysli.
  Zatem pytanie, czy wprowadzą przed 1 listopada stan wyjątkowy? Jak zapowiadał jasnowidz, w cześci Polski, “może być to prowokacja, prawdziwego zagrożenia nie będzie, tak to czuję”

  Prawda jest taka, że wyniki wyborów nie są po mysli szydów z USraela. Komplikuje to kwestie wciągnięcia POlski jako mięsa armatniego w kraiński konflikt. PO-KO to przyd uupasy niemiec, niemcom zalezy na dobrych relacjach z Rosją z powodu taniego gazu. Zatem wybralismy cholerę zamiast dżumy. Gospodarczo niewiele się zmieni, nikt nie zrezygnuje z wysokich podatków jakie płacą Polacy każdej wybranej mafii. byłbym mocno zdziwiony gdyby filo germani z POKO obnizyli jakiś podatek by ruszyć gospodarkę Polski. Gdyby nie byli d eebilami to by to zrobili ponieważ Niemcy są w zapaści i gospodarka Polski mogłaby ich wyciągnąc za uszy z kryzysu. Ale to wymagałoby odważnej decyzji, np likwidacji ZUS dla małych przedsiębiorców. Czy to zrobią? Nie wiem. Szydom z bezprawia i niesprawiedliwości chodziło o to by zabić polskich przedsiebiorców i oddać Polskę szydowskim korporacjom. Czy Niemcy z POKO mają rozum i wykorzystaja polską przedsiębiorczość by ruszyć gospodarkę Niemiec z dołka. To się okaże. Ilu jest rozumnych ludzi w tej partii. Czy też po prostu skupią się jak zawsze na posadkach i dożynaniu Polaków. Czyli będa de facto dalej piłować gałaź na której sami siedzą.

 4. paullenburg 16.10.2023 11:09

  Sytuacja na swiecie zaiste jest niebezpieczna. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Czy celowo czy spontanicznie to inna sprawa.

  Co do pytania z tytulu natomiast to definitywnie nie wierzyc w zadne bzdury jakie wciska Jackowski..

 5. Aseca 16.10.2023 11:16

  Schemat pitolenia Jackowskiego na YT jest oczywisty, wrzuca 100 możliwych scenariuszy realizacji na podstawie prognoz z gazet, z tego celnych jest 5%, i ryczy a nie mówiłem sprawdziło się. 🙂

  Co do pozostałych 95% i tak ludziska nie pamiętają jaki farmazon był puszczany dnia wczorajszego. Należy zwrócić uwagę, że to Jackowski promuje własne trafne prognozy.

  Może ktoś kiedyś pokusi się i opracuje na podstawie programów Jackowskiego na YT statystykę celności jego prognoz.

  Nie używałam sformułowania “przepowiednia” gdyż nie uważam Jackowskiego ani żadnego innego człowieka za Jasnowidza

 6. kufel10 17.10.2023 00:57

  Aseca – są grupy na fb które “analizują przepowiednie pana J.” takie tam jakby sekty. Ale jest tak jak mówisz. Aczkolwiek statystycznie podobno w odnajdywaniu zaginionych daje sobie radę. W mojej rodzinie np zdarzały się takie wizje/sny dzień wcześniej, nawet ja tego doświadczyłem, kiedy komuś coś złego lub nietypowego się miało stać, więc technicznie rzecz ujmując takie umiejętności ludzie mają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.