Czy Chińczycy i Żydzi są „najbardziej odporni” na COVID-19?

Opublikowano: 17.07.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2562

Wiele znanych grup żydowskich potępiło opinię wygłoszoną przez kandydata na prezydenta Demokratów Roberta F. Kennedy’ego jr., że „Żydzi aszkenazyjscy i Chińczycy” są „najbardziej odporni” na COVID-19.

Według wideo, jakie zostało udostępnione przez New York Post w sobotę, przemawiając na kolacji w Nowym Jorku na początku tego tygodnia, Kennedy powiedział, że „istnieje argument, iż jest to atak etniczny”, „COVID-19 ma atakować ludzi rasy kaukaskiej i czarnoskórych. Ludzie, którzy są najbardziej odporni, to Żydzi aszkenazyjscy i Chińczycy” – powiedział Kennedy, dodając, że „nie wiemy, czy było to uzyskane celowo, czy nie”. Żydzi aszkenazyjscy mają swoje korzenie w Europie Środkowej i Wschodniej i stanowią większość populacji żydowskiej w USA.

Amerykański Komitet Żydowski powiedział CNN w sobotnim oświadczeniu, że „twierdzenie Kennedy’ego, iż COVID-19 został genetycznie zmodyfikowany, aby oszczędzić Żydów i Chińczyków, jest głęboko obraźliwe i niezwykle niebezpieczne”. „Każdy aspekt jego komentarzy odzwierciedla niektóre z najbardziej odrażających antysemickich teorii spiskowych w całej historii i przyczynia się do dzisiejszego niebezpiecznego wzrostu antysemityzmu” – stwierdziła organizacja.

Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) również skrytykowała uwagi Kennedy’ego, mówiąc CNN, że jego twierdzenie „żywi się sinofobicznymi i antysemickimi teoriami spiskowymi dotyczącymi COVID-19, które ewoluowały w ciągu ostatnich trzech lat”.

W sobotnim tweecie Kennedy oświadczył, że rozmowa przy obiedzie miała być nieoficjalna i że „nigdy nie sugerował, iż wirus wywołujący COVID-19 ma na celu oszczędzić Żydów”. Powiedział raczej, że odnosi się do badania, które „służy jako rodzaj dowodu słuszności koncepcji broni biologicznej ukierunkowanej etnicznie”.

Od początku pandemii ryzyko śmierci z powodu COVID-19 było prawie dwukrotnie wyższe wśród osób rasy czarnej i Latynosów w Stanach Zjednoczonych niż wśród osób rasy białej, wynika z danych Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Osoby rasy czarnej i Latynosi również byli bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem i były ponad dwukrotnie bardziej narażone na hospitalizację. „Biorąc pod uwagę pokolenia systemowego zaniedbania opieki medycznej w czarnych społeczności w Stanach Zjednoczonych, rażąco nieproporcjonalne wskaźniki zachorowań na COVID-19 i zgonów nie są zaskakujące”, napisała w raporcie dr Marcella Nunez-Smith, przewodnicząca Presidential COVID-19 Health Equity

Kennedy, który ma od 15% do 20% głosów w prawyborach Demokratów w całym kraju, był ostrym krytykiem sposobu, w jaki rząd radził sobie z pandemią koronawirusa i jego czołowego eksperta od chorób zakaźnych, Anthony’ego Fauciego. Sprzeciwiał się także nakazom szczepień i był ich przeciwnikiem.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: CNN
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.