Czarnoskórzy odpowiadają za większość strzelanin w USA

Opublikowano: 12.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 120

Rzekome motywy „rasistowskie”, jakimi miał kierować się jeden z dwóch sprawców weekendowych masakr w Stanach Zjednoczonych, stały się wdzięcznym tematem dla lewicowo-liberalnych mediów alarmujących, że to biali ludzie są największym zagrożeniem terrorystycznym. Tylko w tym roku wśród sprawców strzelanin na masową skalę dominowali jednak Afroamerykanie, którzy odpowiadają za 51 procent tego typu przypadków.

Amerykański dziennikarz śledczy, zajmujący się głównie tematyką islamskiego i lewicowego terroryzmu, postanowił przeanalizować tegoroczne statystyki policyjne dotyczące przestępstw z użyciem broni palnej. Daniel Greenfield był przy tym zainteresowany głównie informacjami na temat przypadków masowego uśmiercania ludzi poprzez użycie broni, co oczywiście związane jest z dwiema masakrami urządzonymi w weekend w miastach Dayton i El Paso.

Tegoroczne statystyki przeczą znacząco narracji liberalno-lewicowych mediów, które w swojej propagandzie starają się rozbudzić wśród ludzi poczucie zagrożenia ze strony „terroryzmu białych mężczyzn”. W tym roku w USA za 51 proc. masowych strzelanin odpowiadali tymczasem przedstawiciele czarnoskórej mniejszości, natomiast biali Amerykanie stanowili 29 proc. sprawców podobnych wydarzeń. Na trzecim miejscu z 11 proc. udziałem w takich przestępstwach uplasowali się z kolei Latynosi.

Greenfield podkreśla na łamach „Fronpage Magazine”, że powyższe statystyki nie są pełne, ponieważ nie została jeszcze rozwiązana sprawa połowy strzelanin mających miejsce w tym roku. Wiadomo jednak, że większość z nich miała miejsce na terenach zamieszkiwanych głównie przez „Afroamerykanów” i z tego powodu jej ofiarami byli właśnie czarnoskórzy obywatele Stanów Zjednoczonych.

Dziennikarz zauważa nadreprezentację czarnoskórych odpowiadających za podobne przestępstwa. W USA biali ludzie stanowią bowiem 61 proc. populacji kraju, Latynosi 17,8 proc., natomiast Murzyni około 12,7 proc. Może mieć na to wpływ inny sposób popełniania przestępstw przez określone grupy – gangi złożone z białych na ogól doprowadzają do „zniknięcia” swoich ofiar, z kolei czarnoskórzy chętnie otwierają ogień z broni nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach.

Na podstawie: Frontpagemag.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o