Co piąta firma zatrudnia Ukraińców

Opublikowano: 26.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 464

Najnowsze dane przygotowane przez „Barometr Imigracji Zarobkowej” są coraz bardziej niepokojące. Wynika z nich przede wszystkim, że już blisko jedna piąta polskich firm zatrudnia imigrantów z Ukrainy, a przedsiębiorcy domagają się dalszych ułatwień w zatrudnianiu obcokrajowców. Dodatkowo zdecydowana większość ukraińskich pracowników deklaruje chęć pozostania w naszym kraju przez dłużej niż pół roku.

Zatrudnianie u siebie Ukraińców deklaruje już blisko 21 proc. polskich przedsiębiorstw, z czego wśród dużych firm odsetek ten wynosi 40 proc., w średnich blisko 29 proc., natomiast w małych „tylko” 18 proc. Dodatkowo przedsiębiorcy domagają się dalszych ułatwień w ściąganiu do Polski pracowników, dlatego blisko 35 proc. z nich chce wydłużenia możliwości ich pobytu z trzech do pięciu lat, z kolei co czwarty pracodawca chce sporządzenia listy zweryfikowanych firm mogących rekrutować Ukraińców w ramach uproszczonej procedury.

„Barometr Imigracji Zarobkowej” zbadał również nastroje wśród przebywających w naszym kraju Ukraińców. Blisko 73 proc. z nich chce pracować w Polsce dłużej niż przez pół roku, dlatego 66 proc. przedsiębiorców oczekuje wydłużenia czasu ich pracy. Ogółem w pierwszym półroczu 2018 roku złożono ponad 157 tysięcy nowego typu zezwoleń pozwalających na łatwiejsze ściąganie imigrantów do pracy sezonowej.

Na podstawie: Tvp.info, PolskieRadio.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.