Chronią bożonarodzeniowe symbole przed polityczną poprawnością

Opublikowano: 25.12.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 557

Normalnym Amerykanom nie podoba się, że tradycyjne bożonarodzeniowe życzenia “Merry Christmas” (Radosnego Bożego Narodzenia) są pod presją lewicy często zastępowane neutralnym “Happy Holidays”, czyli po prostu “Wesołych Świąt”. Teksas przyjął ustawę, która chroni bożonarodzeniowe symbole w szkołach publicznych.

Dzień 25 grudnia jest od 1870 r. w USA federalnym, wolnym od pracy świętem Bożego Narodzenia. Tymczasem od kilku lat w sklepach, biurach czy telewizji zamiast odwołujących się do chrześcijańskiej tradycji życzeń “Merry Christmas” (Radosnych Świąt Bożego Narodzenia), słychać w tych dniach często: “Happy Holidays”.

“W takim razie mam pytanie: jakie święto obchodzi święty Mikołaj? Przesilenia zimowego czy urodziny renifera?” – pytał niedawno poirytowany prezenter Bill O’Reilly na antenie konserwatywnej telewizji Fox News. Był oburzony, że w jednej z najpopularniejszych amerykańskich sieci handlowych święty Mikołaj oferował pomoc w realizacji “świątecznej”, a nie “bożonarodzeniowej” listy marzeń.

Prezenter nie miał wątpliwości, że za – jak to określił – “syndrom Happy Holidays” odpowiadają w USA “świeccy postępowcy” oraz “grupy nacisku jak ACLU”. Chodzi o Amerykańską Unię Swobód Obywatelskich (American Civil Liberties Union), organizację, której celem jest rzekomo ochrona praw obywatelskich gwarantowanych przez konstytucję.

O’Reilly’ego, jak i innych miłośników tradycyjnych, bożonarodzeniowych życzeń, z pewnością ucieszy decyzja gubernatora Rhode Island, Lincolna Chafeego z Partii Demokratycznej. Ogłosił on właśnie, że po protestach w latach ubiegłych, będzie używał określenia “choinka bożonarodzeniowa” na drzewko zdobiące budynek władz stanowych.

Akurat na święta nowe przepisy, chroniące składanie życzeń “Merry Christmas” w szkołach publicznych, przyjął parlament stanu Teksas. Ponadpartyjna ustawa chroni też takie symbole jak bożonarodzeniowa choinka czy szopka, pod warunkiem, że wśród uczniów są wyznawcy przynajmniej jednej religii, a w szkole prezentowane są też świeckie symbole, jak np. bałwan.

“Jestem dumny, że stanęliśmy w obronie Bożego Narodzenia i zachęcam inne stany do powstrzymania niepotrzebnej i sztucznej nadwrażliwości na Święta Bożego Narodzenia i Chanuki” – mówił na początku grudnia autor ustawy, Republikanin z Houston Dwayne Bohac, cytowany w dzienniku “Dallas Morning News”. Bohac tłumaczył, że ustawa jest zgodna z wolnością wyznania wynikającą z pierwszej poprawki do konstytucji i ma na celu powstrzymanie “żałosnych” procesów sądowych, jakie w przeszłości wytaczano niektórym szkołom w Teksasie w imię nadmiernej poprawności politycznej.

Teksas jest, jak na razie, jedynym stanem, który przyjął taką ustawę. Bohac zapewniał jednak, że z “cenzurą Bożego Narodzenia” w szkołach chcą też walczyć kolejne stany, m.in. Alabama, Missisipi, Indiana, New Jersey i Oklahoma.

Autor: wg
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. supertlumacz 25.12.2013 11:31

    Zabawne…

    Robią wszystko aby nie nazwać rzeczy po imieniu, ale szydło i tak zawsze wyjdzie z worka…

    Chodzi o celowe zmieszanie tradycji chrześcijańskiej z tradycją ŻYDOWSKĄ. W języku angielskim już przed wieloma laty wprowadzono termin KULTURA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA. Jest to absurd teologiczny bo wg żydów Jezus był uzurpatorem. Natomiast pojęcie KULTURA MUZUŁMAŃSKO-CHRZEŚCIJAŃSKA nie byłoby absurdalne . Jezus wg islamu jest szanowanym prorokiem, tyle ze nie Bogiem. Nauka islamu jest kontynuacją nauki starożytnych. Uniwersytety muzułmańskie (meczety, to samo słowo po arabsku) były kontynuacją szkół starożytnych mędrców, przejęły ich dorobek. Uniwersytety chrześcijańskie, tkzw europejskie (najstarszy w Padwie), były około 5 wieków późniejsze.

    Wielkie zasługi na polu zacierania różnic między żydami a chrześcijanami ma JP2 który spopularyzował pojęcie Starsi Bracia.

    W przypadku świąt Bożego Narodzenia , stałych wg kalendarza gregoriańskiego, pretekstem do zamieszania jest żydowskie święto ruchome CHANUKA, inaczej Święto Świateł. Podobnie jak BN ma charakter radosny i rabini dbają aby wypadało w tym samym okresie. W tym roku wyjątkowo duża rozbieżność terminów bo zakończyło się 8 grudnia. Jednak pamiętam że kilkadziesiąt lat temu w Kanadzie bywało po BN a przed Nowym Rokiem.

    Różnica w terminologii występuje we WSZYSTKICH starych filmach które wiązały się z Wigilią między innymi OPOWIEŚĆ WIGILIJNA z 1935 czy QUO VADIS z 1951 . Przypominam że scenariusz tego drugiego oparty jest na powieści pisarza o nazwisku SIENKIEWICZ ale o niemieckim imieniu HEINRICH co można sprawdzić w czołówce, już 30 sekund po rozpoczęciu projekcji. To takie subtelne przygotowanie gruntu przez amerykańskich obrzezańców do wprowadzenia terminu POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE
    http://kinofilms.tv/film/kamo-gryadeshi/14641/
    Głos sympatycznego Izraelity który będzie doradzać wam jak zarobić miliony nie powinien wam przeszkadzać bo chodzi tylko o zweryfikowanie napisu na ekranie. Gdybyście chcieli obejrzeć film, mnie podoba sie lepiej niz polskie Quo vadis, to trzeba się powtórnie zalogować aby uniknąć natręta.

  2. biedak 25.12.2013 11:59

    @supertlumacz są jakieś tematy, o których nie masz pojęcia?

  3. MichalR 25.12.2013 18:21

    Czy aby złożyć życzenia należy tworzyć prawo zezwalające na życzeń?!

    Niedługo Amerykanie powiedzą, że aby można było robić dżemy ze słodkiej marchewki należy nazwać ją owocem, a jeśli chcemy podawać ślimaki, czy owoce morza w restauracji należy je nazwać rybą, bo na mięczaki nie ma tam miejsca…

    Swoją drogą czy analogicznie w przypadku świąt pogańskiego bożka gubernatur będzie musiał wydać kolejne pozwolenie składania życzeń z okazji innego obrządku?! Czy nie można sprawy załatwić prościej i znieść zakaz?!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.