Carrefour wychodzi z Polski po 25 latach

Opublikowano: 28.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1564

Od kilku lat francuska sieć Carrefour radzi sobie coraz gorzej i to nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach. Od roku dochodziły doniesienia, że Carrefour szuka nabywcy swoich placówek. Ostatecznie zapadła decyzja o sprzedaniu biznesu w Polsce.

Francuska sieć handlowa posiadała w Polsce w sumie 935 sklepów, w tym 92 hipermarkety, 152 supermarkety, 9 dyskontów oraz 682 sklepów typu convenience, czyli mniejszych powierzchniowo placówek.

Ciekawe są kulisy decyzji francuskiego koncernu odnośnie wyjścia z Polski. Czy chodziło o to, że w obecnej sytuacji geopolitycznej prowadzenie biznesu w naszym kraju jest obarczone zbyt dużym ryzykiem utraty majątku w zawierusze wojennej? A może chodzi po prostu o koniec ulg podatkowych i Carrefour wycofuje się uznając, że wycisnął już z Polski wszystko co mógł a teraz czas na podbój innych rynków. Wcześniej podobnie uczyniła brytyjska sieć Tesco, która również wycofała się z naszego kraju.

Nowym właścicielem ma zostać fundusz Mid Europa Partners, który wcześniej był właścicielem Żabki, a dziś jest jednym z akcjonariuszy Allegro.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 28.05.2022 12:41

    Może lemingi i kredyciarze zaczną kupować w polskich sklepach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.