Cały jej dom pokrywał grzyb

Opublikowano: 23.11.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1728

Lokalna społeczność zaangażowała się w pomoc niepełnosprawnej kobiecie, gdy okazało się, że emerytka żyje w zagrzybionym i pełnym szczurów domu.

„Kiedy to zobaczyłam, pomyślałam, że muszę coś zrobić, bo to ją zabije. Nawet ja tam nie mogłam oddychać” – powiedziała Janet, która odkryła, w jakich warunkach mieszka niepełnosprawna starsza kobieta.

Niepełnosprawna emerytka, która od lat mieszka w domu pokrytym pleśnią, otrzymuje teraz pomoc od swojej lokalnej społeczności. Wsparcie zaczęło się od zaangażowania kobiety, która robiła starszej pani cotygodniowe zakupy. Jednak od czasu pandemii nie wchodziła do jej domu. Janet nie wiedziała, w jak trudnej sytuacji mieszkaniowej znajduje się kobieta, do teraz.

„Myślę, że bała się, że dom zostanie jej odebrany. Był w jej rodzinie od dzieciństwa. Ona była zbyt zawstydzona i dumna, aby poprosić o pomoc” – powiedziała Janet.

Starsza pani nie widzi na jedno oko i choruje na serce, przez co jest bezbronna. Zanim Janet zdecydowała się napisać apel o pomoc na GoFundMe, zwróciła się do organizacji charytatywnych.

Lokalna firma Emerald Damp Specialists specjalizująca się w usuwaniu pleśni i wilgoci w domach, zaoferowała bezpłatnie swoją pomoc. Dzięki niej dom udało się oczyścić i obecnie trwa w nim remont.

„Wszystkie jej rzeczy musiały zniknąć. Przyszła do mnie z samymi ubraniami na plecach. Teraz zostanie ze mną, dopóki nie będzie mogła wrócić. To wysiłek zespołowy. To nie tylko moja zasługa. Nie byłabym w stanie ze sobą żyć, gdybym nie pomogła. Zabrałam ją na zakupy i wzięła ciepłą kąpiel. Teraz jest bezpieczna” – powiedziała Janet. Dodała również, że starsza kobieta utrzymuje się z emerytury państwowej i nie byłaby w stanie samodzielnie sfinansować remontu.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.