Ukraińcy w Kielcach nie zapłacą czynszu za mieszkania

Opublikowano: 19.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4352

Jak podaje należący do Orlenu portal Kielce.NaszeMiasto.pl, miasto Kielce przy pomocy pieniędzy z Unii Europejskiej wyremontuje kilkanaście mieszkań. Trafią one do obywateli Ukrainy, którzy przez pięć lat będą zwolnieni z konieczności opłacania czynszu. Wcześniej odnowiono już kilkanaście lokali za pieniądze z programu przygotowanego przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Lokalna witryna cytuje Magdalenę Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Informuje ona, że wyremontowanych zostanie dokładnie 19 mieszkań, znajdujących się w różnych lokalizacjach stolicy województwa świętokrzyskiego. Każdy z pustostanów ma zaś wymagać kapitalnego remontu.

Po jego zakończeniu, do odnowionych lokali będą mogli wprowadzić się obywatele Ukrainy. Na razie nie są znane dokładne kryteria przyznawania im mieszkań, natomiast wiadomo, że nie będą oni musieli płacić czynszu. Tym samym ich obowiązkiem będzie jedynie uregulowanie opłat za media.

Każde z mieszkań ma zostać przyznane Ukraińcom na okres pięciu lat. Po tym czasie będą musieli już płacić czynsz, tak jak inni użytkownicy mieszkań komunalnych. Jeśli nie będą chcieli w nich zostać, dopiero wówczas trafią one do polskich mieszkańców Kielc oczekujących na lokale.

Kielce.naszemiasto.pl podkreśla, że Kielce otrzymają 2,46 miliona złotych dofinansowania z Unii Europejskiej, natomiast ze swojego budżetu dopłacą 533 tysiące złotych. Co prawda dotacja nie obejmuje wyposażenia mieszkań, lecz według Gościniewicz MOPR w Kielcach ma w swoich magazynach odpowiednie meble.

Już wcześniej w stolicy województwa świętokrzyskiego wyremontowanych zostało 14 mieszkań. Fundusze na ten cel pochodziły z programu Mieszkania Integracyjno-Aktywujące dla Ukraińców, który został stworzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

Zdjęcie: Arcaion (CC0)
Na podstawie: Kielce.NaszeMiasto.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. bboyprezes 19.07.2023 09:40

  Nieźle sypią… 3 mln pln na 19 mieszkań , generalny remont średnio wychodzi 160 000 pln na mieszkanie, starczy na płytki gresowe, elektrykę, hydraulikę, wylewkę, ściany, malowanko, ocieplenie, drzwi i ogólnie na wszystko plus jeszcze zostanie 60 000 od mieszkania w kieszeni tego co “wygra” przetarg na remont.

 2. Marta RDiP 19.07.2023 15:01

  A ja od 5 lat czekam na przydział jakiegokolwiek mieszkania komunalnego. Rodzina 4 osobowa w tym 2 dzieci. Dziękuję panie Morawiecki…..

 3. replikant3d 19.07.2023 18:31

  Marta RDiP, współczuję…ale Morawiecki i spółka to tylko wykonawcy poleceń zza granicy. Sami mają g…..no do gadania. Polacy mają trafić ,,pod most,,. ma nas być tylko jakieś 19 milionów. Reszta to mają być imigranci. Taki plan jest realizowany na całym świecie. Najgorsze jest to że Ukry wsadzą nam ,,nóż w plecy,, jak tylko nadarzy się okazja…Wiesz co będzie jak będzie coraz więkrza bieda i głód? Brak mieszkania będzie wtedy najmniejszym problemem….

 4. Stanlley 19.07.2023 19:00

  Był taki artykuł na tym portalu o Anarcho-tyranii. Naprawdę – polecam. Tam zza Oceanem są naprawdę łebscy ludzie… koncepcja wydaje się być realizowana w całej UE…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.