Brytyjski parlament tropi mizoginię i seksizm w świecie muzyki

Opublikowano: 01.02.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1083

Raport parlamentu brytyjskiego pochyla się nad mizoginią i molestowaniem seksualnym w świecie muzyków. Raport stwierdza dodatkowo, że nie ma równouprawnienia i „artystki są niedostatecznie reprezentowane w przemyśle muzycznym, a do tego są źle traktowane”.

Raport mów o „zrujnowanych karierach kobiet” w branży muzycznej i „niszczonych przez mężczyzn, którzy nigdy nie ponieśli konsekwencji swoich czynów”. Dokument zajmuje się całym sektorem muzyki, od radia, przez studia nagraniowe i festiwale, po orkiestry. Branża ma być „męskim klubem”, w dodatku zdominowanym przez białych muzyków.

Tymczasem w roku 2023 to kobiety-artystki, jak nigdy wcześniej, były na szczytach list przebojów i sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. Siedem z dziesięciu najczęściej odtwarzanych utworów to dzieła piosenkarek – Miley Cyrus, Taylor Swift, Raye i Libianca.

Według raportu jednak to tylko „maskuje mroczną rzeczywistość”, bo kobiety „reprezentują mniej niż jedną trzecią najlepiej sprzedających się artystów i stanowią tylko 14% autorów piosenek”. Kobiety mają być dyskryminowane na każdym niemal poziomie działania branży.

Raport Westminsterskiej Komisji ds. Kobiet i Równości przedstawia w czarnych barwach krajobraz brytyjskiego przemysłu muzycznego, który nie tylko dyskryminuje kobiety, ale też ma być nieprzychylny dla artystów z mniejszości etnicznych i środowiska osób LGBTQ+.

Podobno problem ma „charakter systemowy”. Przypomina się, że dla uniknięcia kryterium pozamerytorycznych, wprowadzono np. praktykę „przesłuchań w ciemno” w niektórych głównych orkiestrach, takich jak m.in. New York Philharmonic w Stanach Zjednoczonych. Zapewne po raporcie przyjdą „wytyczne” w sprawie zapewniania równości. Męski zespół i w dodatku biały, jak np. The Beatles, za kilka lat mógłby się już nie przebić…

Autorstwo: BD
Na podstawie: France Info
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Denisrozrabiaka 01.02.2024 15:37

    “….sprzedających się artystów” a ludzie na świecie myśleli, że to jest warunkiem przystąpienia do biznesu rozrywkowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.