Brudna bankowość

Opublikowano: 01.10.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 2170

Swedbank mógł być używany do szeroko zakrojonego, systematycznego prania pieniędzy przez prawie dekadę. 50 klientów banku przelało łącznie 5,8 miliarda dolarów między rachunkami w Swedbank a Danske Bank w krajach bałtyckich. Reporterzy przeprowadzają śledztwo, by dowiedzieć się jak najwięcej o skradzionych pieniądzach i najbardziej rozległych oszustwach podatkowych. Dociekają też prawdy o transakcjach bankowych pokazujących, że były przewodniczący kampanii Trumpa, Paul Manafort, otrzymał za pośrednictwem Swedbank prawie milion dolarów. Bank jest również przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez organy nadzoru sektora finansowego w Szwecji i Estonii oraz Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork w USA.

Źródło: AlterKino.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.