Awaryjne wyłączenie prądu w elektrowni atomowej Bushehr

Opublikowano: 21.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 816

W elektrowni atomowej Bushehr w Iranie doszło do awaryjnego wyłączenia prądu, donosi telewizja państwowa Press TV.

Według danych stacji telewizyjnej pracę elektrowni atomowej wstrzymano trzy dni temu, co doprowadziło do niedoboru elektryczności w rozmiarze 1000 megawatów.

Usunięcie usterki technicznej zajmie kilka dni, w tym czasie praca elektrowni atomowej będzie wstrzymana. Wybudowanie bloków energetycznych elektrowni atomowej Bushehr uważane jest za największy rosyjsko-irański projekt.

Pierwszy blok stacji atomowej, ukończony z udziałem Rosji, został podłączony do państwowego systemu energetycznego Iranu we wrześniu 2011 roku. Rosja dostarcza Iranowi paliwo jądrowe, konieczne do pracy reaktora pierwszego bloku. Ambasada Rosji w Iranie 29 kwietnia 2020 roku po raz ostatni informowała o dostawie świeżej partii paliwa do Iranu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o