410 lat temu wydarzyła się wielka katastrofa w historii Polski

Opublikowano: 13.07.2023 | Kategorie: Historia, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2747

Janusz Korwin-Mikke napisał w mediach społecznościowych, jak Polska zaprzepaściła szansę na unię z Rosją i stworzenie imperium.

„410 lat temu nastąpiła największa katastrofa polskiej polityki wschodniej: ponieważ śp. Zygmunt III Waza odmówił zgody na podpisane już porozumienie o objęciu tronu w Moskwie przez śp. Władysława IV Wazę – pod warunkiem przejścia na prawosławie – tron ten objął śp. Michał I Romanow” – napisał polityk na „Twitterze”.

Jeden z internautów odpisał politykowi, że polski król „nie chciał, żeby syn wyrzekł się wiary i kucał przed popami… To źle?”. Korwin-Mikke postanowił odpowiedzieć użytkownikowi.

„20 lat wcześniej, 25 lipca 1593, śp. Henryk IV Wielki, hugenot, przeszedł w Saint-Denis na katolicyzm, oświadczając: »Paryż wart jest mszy«. Moskwa była dla Polski warta znacznie więcej. Władysław już zresztą 3 lata panował, wszystko było uzgodnione przez śp. hetmana Stanisława Żółkiewskiego – zarówno z samym Michałem Romanowym, jak i jego ojcem, Teodorem (pod imieniem Filaret patriarchą Moskwy i Wszech Rusi)! Gdy Zygmunt III usunął syna i sam usadowił się na tronie, zrobił sobie z Romanowych zaciętych wrogów – co miało katastrofalne skutki trwające do dziś” – stwierdził prawicowy polityk.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Twitter.com [1] [2]
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. LichoNiespi 13.07.2023 12:21

  A no mielismy w naszej 1000 letniej wielu debili polskich krolow, z poczatki carem Rosji mial zostac Zygmunta 3 Wazy syn Wladyslaw 4 pod warunkiem ze przejdzie na prawoslawie.Ojciec Zygmund 3 Waza byl tak poje-any na punkcje wiary katolickiej ze nie zgodzil sie na to i sam siebie mianowal na Cara Rosji chcial byc Carem Rosji obalic w Rosji prawoslawie i wprowadzic katolicyzm ……i wtenczas zaczely sie nieporozumienia polsko-ruskie itd itd

 2. LichoNiespi 13.07.2023 12:28

  Streszxzenia; Wladyslaw 4 nadaje niepodleglosc Prusom.
  Zygmunt 3 Waza obala tzw Braci Polskich i wprowadza dyktature katolickom plus rozruby z Szwecjom
  Stefan Batory ulega Prusom dajac im wielkom autonomie.
  Wladyslaw Jagielonczych odmawia czeskim husytom azeby przylaczyc Slask do Polski.
  Kazimierz tzw Wielkim z rzeka sie na wiecznosc Gdanska i Dolnego Slaska.

 3. Drnisrozrabiaka 13.07.2023 22:52

  Ta historia jest bardzo ważna, rywalizacja jest przegrana i Józio spod monopolowego to wie ale nie cała rzesza ekspertów domowych co marzy im się przelanie następnych milionów krwi Polaków…

 4. nefalin 14.07.2023 02:45

  Jesteśmy pod okupacją od 1000 lat. Od tego okresu, wszystkie główne dynastie europejskie były ze sobą skoligacone i grały do jednej bramki. Po chrzcie Polski, żadna dynastia władców Polski nie była Słowianami. Zaczęło się od Piastów, którzy byli tylko piastunami/nadzorcami Polaków, których masowo sprzedawali jako niewolników za granicę. Jakiś czas temu znaleziono w Polsce wiele pozostałości archeologicznych po tym procederze.

  Polecam zapoznać się z badaniami Artura Lalaka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.