Sąd odrzucił zażalenie „Wprost” na akcję ABW

Opublikowano: 22.07.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 610

Sąd odrzucił zażalenia „Wprost” na akcję ABW w redakcji tygodnika. Wyrok jest prawomocny. Jak poinformował dziennik.pl, obrońca naczelnego „Wprost” nie zgadza się z wyrokiem i liczy na to, że Rzecznik Praw Obywatelskich złoży wniosek o kasację wyroku. Pod koniec czerwca „Wprost” złożył zażalenie na działania prokuratury podczas „wizyty” Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policji i prokuratury w redakcji tygodnika. Wcześniej minister sprawiedliwości Marek Biernacki oświadczył, że w ocenie resortu działania prokuratury, policji i ABW w redakcji tygodnika „Wprost” były „zbyt daleko idące”. Jednocześnie zgodnie z narracją Donalda Tuska i PO zrzucił całą winę na „niezależną od rządu” prokuraturę.

Według Renaty Mazur, rzecznik praskiej prokuratury, osoby, przez które nie udało się dokończyć czerwcowego przeszukania w redakcji, powinny odpowiadać za utrudnianie działań śledczym i nazywa to, co wydarzyło się w redakcji “Wprost” zamieszkami. Kolejne postępowanie powinno dotyczyć ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów, którzy nie zagwarantowali dokończenia przeszukania. “Te zawiadomienia zostaną przekazane w najbliższym czasie do prokuratury apelacyjnej celem wskazania jednostki, która będzie prowadziła śledztwo i dokona prawno-karnej oceny” – powiedziała Mazur, informuje rmp24.pl.

“Blisko dwie trzecie Polaków (65%) uważa, że dobrze się stało, iż treść nagrań w aferze podsłuchowej została opublikowana” – informuje CBOS. Jak wynika z badań rządowej sondażowni, nawet 80 procent Polaków uważa, że ujawnione przez “Wprost” nielegalnie podsłuchane rozmowy kompromitują polityków biorących w nich udział. Ujawnienie przez tygodnik „Wprost” nagrań z rozmów najważniejszych polityków PO i innych osób publicznych większości Polaków nie pozostawiło obojętnymi. “Zaledwie 3% badanych stwierdziło, iż w tzw. aferze podsłuchowej nie ma nic bulwersującego. Największa grupa ankietowanych (32%) jest oburzona faktem pokrywania rachunków za drogie dania i alkohole z funduszy instytucji publicznych” – podaje CBOS. Dodatkowo blisko połowa (45%) uważa, że obecnie ważniejsze jest odsunięcie od władzy rządzących, niż wykrycie sprawców nagrań (34 proc.). Jak wynika z opublikowanego badania, pytanych respondentów bulwersuje również fakt płacenia za “prywatne” spotkania pieniędzmi podatników. – “Polacy zdecydowanie odrzucają pogląd lansowany przez niektóre osoby publiczne, iż jeśli politycy omawiają w restauracji sprawy państwowe, to rachunek za konsumpcję powinien być zapłacony ze środków publicznych” – czytamy w komunikacie.

Autorzy: Paweł Krajewski (akapit 1), JW (2), sp (3)
Na podstawie: dziennik.pl, rmf24.pl, cbos.pl
Źródło: Niezależna.pl
Kompilacja 3 wiadomości na potrzeby portalu WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MB 23.07.2014 03:11

    “nawet 80 procent Polaków uważa, że ujawnione przez „Wprost” nielegalnie podsłuchane rozmowy kompromitują polityków biorących w nich udział” – a pozostałe 20% uważa że nie kompromitują? Kim jest ten co piąty Polak?
    “blisko połowa (45%) uważa, że obecnie ważniejsze jest odsunięcie od władzy rządzących, niż wykrycie sprawców nagrań (34 proc.)” – czyli więcej niż połowa uważa że odsunięcie od władzy rządzących nie jest najważniejsze?
    Nie mam żadnego zaufania do badań CBOSu, ale przytoczone procenty mogą być prawdziwe – właściwie nie ma co już tutaj danych maskować. Po pierwsze masa ludzi ma jedną odpowiedź na prawie każde pytanie: “nie wiem”. Po drugie, rzesza korzystających z obecnego systemu jest naprawdę spora (np. cały aparat “sprawiedliwości” z rodzinami) – i obchodzi ich wyłącznie to, by nie dać oderwać się od koryta, korytka, czy ochłapów z pańskiego koryta. Dlatego cokolwiek nie robiliby politycy, zawsze pookrągłostołowa banda może liczyć na zwycięstwo w wyborach, co najwyżej w trochę zmienionej konfiguracji. W końcu ordynacja wyborcza jest dobrze przystosowana do tego by wystarczyły głosy beneficjentów tego burdelu i ich sługusów. A wszystkie skargi sądy odrzucą, a media przemilczą.
    A jak już będzie naprawdę źle, to da się Korwinowi trochę “porządzić”, zyskując parę lat spokoju, po czym elektorat znów łaskawym okiem spojrzy choćby na SLD.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.