Afera podsłuchowa w Polskim Holdingu Hotelowym

Opublikowano: 05.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2205

Z inicjatywy posła Lewicy Krzysztofa Śmiszka, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zajmie się ujawnionymi w ostatnim czasie przez polskie media doniesieniami na temat stosowania podsłuchów i inwigilacji przez polskie służby specjalne w hotelach należących do Polskiego Holdingu Hotelowego.

Wniosek o rezolucję w tej sprawie podpisało 25 parlamentarzystów i parlamentarzystek z różnych krajów (m.in. z Holandii, Islandii, Węgier, Portugalii, Niemiec, Chorwacji, Finlandii, Austrii) i z różnych grup politycznych (socjaliści, zieloni, liberałowie, europejska partia ludowa, niezależni).

We wniosku o rezolucję, poseł Śmiszek, który reprezentuje wnioskodawców, parlamentarzyści wnoszą o „przeprowadzenie niezależnego dochodzenia przez Zgromadzenie Parlamentarne RE w tej sprawie” i „wezwanie polskich władz do podjęcia wszystkich możliwych kroków, aby zapobiec w przyszłości tego typu działaniom oraz pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich, którzy dopuścili się do stosowania tego typu inwigilacji”.

W rezolucji wnioskodawcy wnoszą także o to, aby Zgromadzenie Parlamentarne wyraziło solidarność, z których wszystkimi prawa zostały naruszone poprzez inwigilacje w Polsce zarówno oprogramowaniem Pegasus jak i innymi środkami inwigilacyjnymi.

„To, co opisały niedawno polskie media, musi zostać wyjaśnione. W sposób niezależny i obiektywny. Nie wierzę, że polskie władze, w tym prokuratura zajmą się tą kwestią. Potrzebujemy niezależnego międzynarodowego dochodzenia w sprawie, która poruszyła wielu zagranicznych parlamentarzystów. Nielegalne podsłuchiwanie i inwigilacja polityków opozycji, działacz społecznych i zagranicznych gości to naruszenie podstawowych praw i wolności, co do których w Europie panuje konsensus – przede wszystkim prawa do prywatności” – mówi Krzysztof Smiszek, poseł Lewicy, inicjator wniosku o rezolucje w tej sprawie.

Źródło: Trybuna.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.