Zniknął kolejny chiński minister

Opublikowano: 16.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1478

Chiński minister obrony Li Shangfu nie pojawia się publicznie od dwóch tygodni. To już kolejny przypadek zniknięcia któregoś z ministrów rządu Chińskiej Republiki Ludowej.

Niedawno pisaliśmy o tym, że gdzieś „wyparował” minister spraw zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Qin Gang, a chińskie MSZ nie chciało udzielać informacji w tej sprawie. Po jakimś czasie Gang ostał zastąpiony przez swojego poprzednika Wanga Yi.

Teraz, jak informuje brytyjski dziennik „Financial Times”, powołując się na trzech amerykańskich urzędników i dwa źródła wywiadowcze, od dwóch tygodni niewidoczny jest chiński minister obrony Li Shangfu.

Amerykanie zwracają uwagę, że Shangfu zniknął dwa miesiące po dymisji dwóch czołowych generałów Sił Rakietowych Armii Ludowo-Wyzwoleńczej nadzorujących arsenał rakiet dalekiego zasięgu i broni nuklearnej.

Szef chińskiego MON-u miał zaplanowane spotkania na zeszły tydzień, które jednak odwołano ze względu na „stan zdrowia”.

„Najpierw znika minister spraw zagranicznych Qin Gang, potem znikają dowódcy sił rakietowych, a ministra obrony Li Shangfu nie widziano publicznie przez dwa tygodnie” – napisał w swoich mediach społecznościowych Rahm Emanuel, ambasador USA w Japonii.

Rząd USA uważa, że Shangfu zniknął, bo został zawieszony i objęty dochodzeniem ws. korupcji, która ma być powszechnym problemem w Chinach.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Financial Times”
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Drnisrozrabiaka 17.09.2023 01:15

    Tak tak, a ten z .ru ma 45 raka w roku a tamten z Białorusi Alzheimera połączonego ze stwardnieniem rozsianym- po całym ciele! W Chinach znikają ministrowie.
    Ostatnio miałem operacje plastyczną na gębie i zrozumiałem dlaczego politycy znikają i tacy ładni po 60tce…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.