Zjazd Rodziny Berlingowców

Opublikowano: 09.04.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1780

W Warszawie w siedzibie Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych odbył się Walny Zjazd Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego im. Gen. Zygmunta Berlinga.

Zjazd miał charakter sprawozdawczo-wyborczy. Brali w nim udział delegaci z terenu całego kraju, między innymi z Mazowsza, Podkarpacia, Śląska, Warmii i Mazur. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego pułkownik Marek Bielec oraz przedstawiciele ZKRPBWP, Stow. Pokolenia i Klubu „Myśli Polskiej”.

Prezesa majora Kazimierza Rdzanka zastąpił pułkownik Bogdan Tadeusz Pokrowski. W skład Zarządu weszli – Mariusz Edmund Bochentin, Kazimierz Rdzanek, Zbigniew Bolesław Cegiełkowski, Lidia Wallich, Leszek Piotrowski i Dawid Hajder.

Zarysowano plan działań na kolejne lata. Uczczono minutą ciszy zmarłych Kolegów, w tym bardzo wielu żołnierzy frontowych. Do najważniejszych należą działania edukacyjne wśród młodych Polaków, obrona dobrego imienia żołnierzy 1 i 2 Armii Wojska Polskiego i działania na rzecz przywrócenia zniszczonego pomnika generała Zygmunta Berlinga w Warszawie.

Autorstwo: LiS
Źródło: MyslPolska.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.