Zgolili mu głowę i trzymali jako “osobistego niewolnika”

Opublikowano: 28.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Zapadł wyrok w sprawie rodziny z Nottingham, która zajmowała się współczesnym niewolnictwem. Sprowadzili oni mężczyznę z Polski do Wielkiej Brytanii, którego traktowali wręcz jako “osobistego niewolnika”, jak czytamy w brytyjskich mediach.

https://www.youtube.com/watch?v=ysIxL5UCeUw

Jak czytamy na łamach portalu “Metro” Grzegorz Szawica zamiast zacząć nowe życie na Wyspach stał się kolejną ofiarą współczesnego niewolnictwa. Stała za nim czteroosobowa rodzina, która w kraju znalazła swoją ofiarę. 51-latek znajdował się w bardzo trudnej sytuacji. Po tym, jak jego firma zbankrutowała miał stracić wszystko. Stał się bezdomny, zaczął mieć problemy z nadużywaniem alkoholu. Odeszła od niego żona, a niedługo potem rodzice zmarli. Trudno mu się dziwić, że zgodził się na świeży start w Wielkiej Brytanii, który zaoferowała mu rodzina Anny J.

W Nottingham pojawił się w grudniu 2017 roku, a jego oprawcy natychmiast zarekwirowali jego dokumenty – mówili, że są potrzebne do załatwienia pracy. Rzeczywiście, udało im się zatrudnić go w lokalnej myjni samochodowej, ale nigdy nie zobaczył pieniędzy z wypłaty, ani paska wypłat. Jak ustalono zarabiał około 270 funtów miesięcznie, pracując przez sześć dni w tygodniu. Jedyną “wypłatą” jaką otrzymywał były… papierosy!

Mężczyzna był fatalnie traktowany. Jak tylko przybył na Wyspy zgolono mu głowę na łyso argumentując, że “może mieć wszy” i śmierdzi. Nie miał żadnych ubrań, oprócz roboczego stroju. Zrozpaczony Szawica próbował odebrać sobie życie, ale odratowano go w szpitalu. Właśnie wtedy oddział Nottinghamshire Police wpadł na trop procederu, którego był ofiarą.

56-letnia Anna J., jej syn 32-letni Jan B. wraz ze swoją żoną 32-letnią Agnieszką B. oraz wnuk matrony rodu, ledwie 19-letnie Roman P. stanęli przed sądem. W dniu wczorajszym usłyszeli wyrok – cała czwórka została uznana winną zmuszania do pracy, a małżeństwo B. i Roman P. dodatkowo ukarano za handel ludźmi. Jan B. w więzieniu spędzi cztery lata, Roman P. dwa, a Agnieszka B. – dwa, w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok Anny J. wyniósł 18 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kamikadze91
Użytkownik

Zgaduje że to pewnie polscy Cyganie?