Zamieszki we Włoszech na tle restrykcji antycovidowych

Opublikowano: 28.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1096

W poniedziałek we Włoszech odbyły się protesty przeciwko nowym ograniczeniom mającym na celu ograniczenie drugiej fali covidu w tym kraju.

Starcia odnotowano w miastach na północy, takich jak Turyn, gdzie w policjantów rzucano butelki z benzyną.

W Mediolanie gaz łzawiący był używany do rozpraszania protestujących, tysiące ludzi zebrało się też w centrum Neapolu.

Demonstracje rozpoczęły się wkrótce po wydaniu przez rząd krajowy nakazu zamknięcia restauracji, barów, sal gimnastycznych i kin o godzinie 18:00 czasu lokalnego.

Wiele regionów wprowadziło również godzinę policyjną – w tym Lombardia, gdzie znajduje się Mediolan i Piemont, gdzie znajduje się Turyn. O przemoc obwiniano ekstremistycznych agitatorów, a policja stwierdziła, że ​​w samym Mediolanie aresztowano 28 osób.

Protesty odbyły się w kilkunastu innych miastach, w tym w Rzymie, Genui, Palermo i Trieście. Taksówkarze zajęli centralny plac w Turynie, a właściciele restauracji bili w garnki i patelnie w centrum Cremony.

W Neapolu na centralnym Piazza del Plebiscito zebrał się wielki tłum, wzywając gubernatora regionu do rezygnacji.

Podczas gdy krajowa blokada na początku tego roku spotkała się z niewielkim oporem, zapowiedź wznowienia środków antypandemicznych spotkała się z natychmiastowym sprzeciwem.

Małe firmy twierdzą, że wciąż wychodzą z sytuacji po pierwszym zablokowaniu, a dalsze ograniczenia mogą je doprowadzić do bankructwa.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o