Włoska policja brutalnie stłumiła pokojowy protest uczniów

Opublikowano: 27.02.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2042

Media obiegły nagrania, na których włoska policja brutalnie bije uczniów na propalestyńskim proteście. Wydarzenie miało miejsce w piątek w Pizie. Brała w nim udział głównie młodzież szkolna w wieku licealnym.

Pokojowy protest został zablokowany przez policję. Do eksplozji policyjnej przemocy wobec protestujących doszło pod konsulatem Stanów Zjednoczonych, gdy młodzież próbowała przekroczyć blokadę. Ella Schlein z opozycyjnej Partii Demokratycznej stwierdziła, że młodzież została uwięziona w wąskiej alejce, a następnie pobita.

Policjanci w pełnym wyposażeniu do tłumienia zamieszek użyli przeciw młodzieży pałek. Część uczniów schroniła się w pobliskim liceum. Enzo Letizia z policyjnego związku zawodowego powiedział, że nie powinniśmy zbyt szybko oceniać tej sytuacji, gdyż w tłumie mogli znajdować się wyszkoleni „prowokatorzy”.

Dla Reutersa wypowiedzieli się nauczyciele z pobliskiego liceum. Poinformowali, że byli zszokowani pobiciem protestujących uczniów przez policję.

Nie jest to pierwszy przypadek próby siłowego spacyfikowania propalestyńskich protestów we Włoszech. Do ataków policji doszło na protestach, m.in. w Neapolu w połowie lutego czy w Mediolanie w styczniu. Opozycja wskazuje, że winę za wzrost przemocy policyjnej ponosi prawicowy rząd.

Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 28.02.2024 07:15

    Jest taki stary i piękny, głęboko humanitarny i prospołeczny włoski obyczaj: krwawa wendeta….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.