W Polsce szukają już koordynatorów ds. relokacji imigrantów

Opublikowano: 16.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2920

Komisja swobód obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego przyjęła „Pakt migracyjny”. Tymczasem w Polsce już od jakiegoś czasu firmy szukają konsultantów ds. relokacji. Internauci twierdzą, że obie sprawy są ze sobą powiązane.

„Kluczowym elementem paktu jest reguła obowiązkowej solidarności przewidująca przyjmowanie migrantów. Relokację można zastąpić opłatą finansową w wysokości około 20 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. Te regulacje zaczną obowiązywać dopiero w 2026 roku” – informuje Polskie Radio 24.

Pakt Migracyjny w głosowaniu w Brukseli poparli europosłowie obecnej koalicji rządzącej. Założenia paktu krytykuje natomiast m.in. Konfederacja. „Zdecydowane »nie« Konfederacji dla tego typu pomysłów. Zdecydowanie jesteśmy za tym, żeby w inny sposób rozwiązywać tego typu problemy. Żeby uszczelniać nasze granice, a nie decydować się na wpuszczanie imigrantów do krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym do naszego pięknego kraju” – mówił w Sejmie poseł Bartłomiej Pejo.

Tymczasem internecie pojawiły się ogłoszenia o pracę dla koordynatorów ds. relokacji imigrantów. 13 lutego, czyli jeszcze przed przyjęciem paktu, firma Move One Relocations sp. z o.o. zamieściła w sieci ogłoszenie, że poszukuje kogoś na takie stanowisko.

Wśród obowiązków takiego konsultanta wymienia się:

– wsparcie imigrantów w procesie przeprowadzkowym poprzez wyszukiwanie odpowiedniego miejsca zamieszkania;

– koordynacja całości procesu relokacyjnego we współpracy z koordynatorem ds. relokacji;

– udzielanie odpowiedzi na pytania związane z relokacją i adaptacją w nowym miejscu;

– kontakt z agentami nieruchomości w zakresie znalezienia odpowiedniego lokum, zgodnego z oczekiwaniami klienta;

– stały kontakt z imigrantami, zespołem oraz instytucjami pośredniczącymi (właścicielami mieszkań, przedstawicielami szkół, urzędnikami);

– oprowadzanie imigrantów po mieście oraz przekazywanie istotnych informacji z zakresu organizacji życia w nim.

Na ten moment nie wiadomo, czy opisywana w ogłoszeniu relokacja ma coś wspólnego z zaakceptowanym przez PE „Paktem migracyjnym”, czy też nazwa stanowiska i ostatnie wydarzenia tylko incydentalnie ze sobą współgrają, choć według niektórych internautów, coś musi być na rzeczy.

Póki co jednak łączenie obu spraw należy potraktować jako teorię spiskową, choć, jak to z teoriami spiskowymi bywa, być może okaże się w przyszłości, że było w niej jakieś ziarno prawdy.

Autorstwo: SG
Na podstawie: X.com, Polskie Radio 24
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 16.02.2024 19:33

  ja już w autobusach i tramwajach widzę coraz wiecej ,,ciapatych,, To już musieli przyjąć ich multum…a paręnaście miesięcy temu głównie Ukry były…

 2. Katarzyna TG 16.02.2024 21:21

  Też dzisiaj widziałam trzy osoby – Bangladesz/Pakistan/Sri Lanka z wyglądu.. ludzie komentują..

 3. emigrant001 17.02.2024 03:36

  jakie wybory taki wynik:) ZERO zdziwień:)
  a można było Konfederację by to szaleństwo powstrzymać, tylko nikt nie dojrzał:)
  nie było by postbolszewickiej koalicji:)
  a teraz będzie murzyńska IV Rzesza:)
  ekologiczna zamiast polska.
  Relokacje już uzgodnine ponad waszymi rozumami:)
  sami to sprawiliście głupcy.
  bez wyobraźni

 4. Katana 17.02.2024 09:23

  Katarzyna TG. No przecież ktoś musi pracować we wtem kraju… kagda my budiem na wajnie.

 5. Dandi1981 17.02.2024 09:32

  Tusk sie zglosi dodatkowy zarobek jak zawsze sie przyda, patologia w polskim panstwie polega na tym ze wynagrodzenia z skarbu panstwa sa zawyzone nie na niskim szczeblu ale najwyzszym przy tym nie ma regulacji ze moze sprawowac jedna fukcje panstwowa w jednym miejscu , nie moze tak byc ze jest na 7 etatach w 4 roznych miastach bierze ciezkie poeniadze a poscwieca godzine tygodniowo na kazdy etat a przeciez to z panstwowych stodkow wiec powinien byc w pracy 8-15 pon do pt a przeciez tego nie zrobi jak jest prezesem w kilku spolkach skarbowych oni tak walcza z bezrobociem ze jedna osoba zajmuje 6 etatow.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.