W Maroko pytają o odbieranie Marokańczykom dzieci w Szwecji

Opublikowano: 10.04.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1889

Skandynawskie przepisy dość łatwego ograniczania praw rodzicielskich budzą obawy w różnych krajach. Nasser Bourita, minister spraw zagranicznych zajmujący się także sprawami Marokańczyków mieszkających za granicą, wyjaśniał sprawę „porywania” przez szwedzkie służby socjalne marokańskich dzieci i umieszczanie ich w chrześcijańskich rodzinach zastępczych lub nawet u homoseksualistów.

Takie pytanie do MSZ skierował zaniepokojony deputowany Abdellah Bouanou z Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (PJD). Napisał o „cierpieniach marokańskiej diaspory w Szwecji, jej dyskryminacji i zabierania dzieci w celu umieszczania ich w chrześcijańskich lub homoseksualnych rodzinach zastępczych”.

Według tego posła sprawa ta dotyczy „według nieoficjalnych szacunków kilkudziesięciu marokańskich rodzin, które zostały pozbawione opieki nad dziećmi”. Szef marokańskiej dyplomacji w odpowiedzi napisał, że „tylko dwoje dzieci pochodzenia marokańskiego zostało zabranych ze swoich rodzin i umieszczone w rodzinach zastępczych”.

Zapewnił również, że jego departament śledził te sprawy za pośrednictwem ambasady Maroka w Szwecji. MSW ma też być kontakcie z przedstawicielami marokańskiej diaspory w tym kraju. Dalej wyjaśniono, że takie przypadki zdarzają się, ale na ogół mają podłoże… „nieprzyswajaniem prawa kraju przez znaczną liczbę nowo przybyłych migrantów do Szwecji”.

Wcześniej protestowały w tej sprawie także stowarzyszenia muzułmańskie, które także podawały większe liczby zabieranych dzieci. Władze szwedzkie oskarżenia odrzuciły.

Autorstwo: BD
Na podstawie: Bledi.net
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.