Stop banderyzacji polskich lasów!

Opublikowano: 06.12.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3629

Z mocnym hasłem podczas wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie wystąpił poseł Konfederacji Grzegorz Braun w związku z aferą ujawnioną przez dziennikarzy Wirtualnej Polski.

Już na samym początku Konferencji prasowej Grzegorz Braun powiedział: „Hasło dzisiejszej konferencji prasowej: »Stop banderyzacji polskich lasów!«. To hasło, które wznoszę w kontekście afery, o której doniosły w ostatnich dniach media. Afera ta nabrzmiewała przez miesiące i lata. Chodzi o praktyki korupcyjne i narażanie na szwank interesu narodowego, skarbu państwa poprzez bezpodstawne, zapewne nielegalne, nadmiarowe zwracanie majątku, przyznawanie odszkodowań w postaci połaci lasów zarządzanych przez Lasy Państwowe Rusinom karpackim, Ukraińcom, Łemkom”.

Jak dodał poseł Braun: „Skończył się PRL, zaczęły się roszczenia. Roszczenia bardzo często, a może w większości bezzasadne, bezpodstawne. Dlatego, że wysiedlani nie zostawali przecież bez dachu nad głową i nie zostawali bez grosza. Otrzymywali nieruchomości, których wartość bardzo często była wyższa niż wartość tej nieruchomości w Karpatach, którą, bez własnej woli, opuszczali. W ostatnich latach okazało się, że Lasy Państwowe stają się obiektem roszczeń wysuwanych przez zorganizowane grupy prawników. Te roszczenia są zaspokajane. A Lasy Państwowe piszą we własnej korespondencji, ni mniej, ni więcej, o piątym rozbiorze Polski”.

Pod takim właśnie tytułem, „Piąty rozbiór Polski” ukazał się artykuł dziennikarzy „Wirtualnej Polski”, który opisał tę aferę. I do tego artykułu na konferencji prasowej odwoływał się poseł Witold Tumanowicz: „Sprawa jest bulwersująca o tyle, że jak widać z doniesień prasowych, w całą aferę zaangażowani byli politycy zarówno z jednej strony politycznej, jak i z drugiej. Zadajemy pytanie: Jaka jest ich rola w tym całym procederze, w tej aferze? Były minister środowiska w rządzie PO-PSL Janusz Zaleski w 2014 roku wysłał pismo do Lasów Państwowych, by te nie odwoływały się od niekorzystnych dla Skarbu Państwa decyzji. Zachęcał do ugód. Pismo to przesłał organizacji Łemków z Małopolski. W efekcie ubiegający się o zwrot wiedzieli, że leśnicy mają związane ręce przez polityków. Drugą osobą, która pojawia się w całej tej aferze, jest były wojewoda małopolski Piotr Ćwik, obecnie minister Kancelarii Prezydenta RP. Nie uznawał nadleśnictw jako strony postępowań o zwrot nieruchomości. Leśnicy nie mogli się nawet przeciwstawić masowym zwrotom, których musieli dokonywać”.

Konfederacja wystąpiła z postulatem, aby sprawą tej afery zajęła się Najwyższa Izba Kontroli.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. JedynaDroga 06.12.2023 12:49

  https://kresy.pl/wydarzenia/grunty-w-polskich-lasach-masowo-oddawane-ukraincom-i-lemkom-kolejna-afera-reprywatyzacyjna/

  Rozwinięcie do artykułu.

  Oraz kilka zdań na temat kulisów protestu przewoźników na granicy Polsko-Ukraińskiej.

  https://kresy.pl/wydarzenia/posel-zapalowski-wojt-radymna-byl-szantazowany-przez-polska-policje-i-ukrainskie-mafie/

  ” Wójt gminy Radymno Bogdan Szylar był zastraszany przez Ukraińców i szantażowany przez polską policję – poinformował w ubiegłym tygodniu w Sejmie poseł Andrzej Zapałowski (Konfederacja).”

 2. Dandi1981 06.12.2023 13:00

  Z tym ze lasy to odteraz kompetecja UE a ci to zabronia wstepu do niego i 0 ingerencji , jak sie odrodzi zaczna drzewko sprzedawac a kasa do UE.

 3. Szwęda 06.12.2023 15:21

  Panowie, dawno już pozamiatane! Nie ma polskiego rządu, nie ma polskiego prawa, nie ma polskiego wojska, nie ma polskiego państwa!!!! Trzeba było organizować konspirację i ruch oporu a nie tylko pogawędki! Teraz to już przyszło nam cieszyć się tylko dniem dzisiejszym.

 4. replikant3d 06.12.2023 16:51

  Szwęda, smutna prawda. A Braun już niech się schowa, bo się skompromitował popierając nową ustawę geologiczną która zrobi z nas śmietnisko Europy…To pokazało że gra do tej samej ,,bramki,, co WSZYSTKIE partie. Nagłaśnianie tej afery nic już nie zmieni. To ,,fakt dokonany,, I on doskonale to wie. Dlatego ,,bryluje,, w mediach. Szopki ciąg dalszy…

 5. Dobroca 06.12.2023 19:23

  Konfederacja, ha ha, produkt MoSSadu, spróbujcie coś od nich chcieć, np. w sprawie pomocy dla autentycznie chorego, polskiego dziecka czy w przypadku rażąco niesprawiedliwego wobec Polaka wyroku zawisłego sądu. Wówczas milkną jak monument Georgia Guidestones, o ile to nie jest synonim.
  Pesach, Szawuot, Sziwa Asar be-Tamuz, Tisza be-Aw, Rosz ha-Szana, Jom Kipur, Chanuka, Tu bi-szwat, Purim. O, teraz dobrze. Konfederacja: Shalom! Jest tyle stron internetowych, na których możecie zarezerwować tanie loty do Tel Aviv-Yafo. Złoża miedzi pod Legnicą są nasze. Lwów też. A nawet wołyńskie studnie pełne trupów Polaków, niekiedy nawet nienarodzonych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.