Stolica Kazachstanu zmieni nazwę

Opublikowano: 21.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1294

Kasym-Żomart Tokajew, który objął stanowisko prezydenta Kazachstanu, zaproponował zmianę nazwy stolicy państwa z Astany na Nursułtan – mówił o tym w czasie ceremonii zaprzysiężenia w trakcie wspólnego posiedzenia dwóch izb parlamentu republiki. Parlament Kazachstanu zaakceptował propozycję zmiany nazwy stolicy kraju.

Nowy prezydent chce także, by w stolicy kraju stanął pomnik Nazarbajewa, jego portrety nadal wisiały we wszystkich państwowych urzędach, a główne ulice w stolicach obwodów nazwano imieniem pierwszego i jak dotąd jedynego prezydenta Kazachstanu.

Nursułtan Nazarbajew, który stał na czele kraju przez prawie 30 lat, nieoczekiwanie ogłosił we wtorek swoją dymisję. Zgodnie z Konstytucją, do czasu wyborów obowiązki prezydenta przejął przewodniczący Senatu Kasym-Żomart Tokajew. Jak poinformowano, Nazarbajew będzie jednak nadal kierować Radą Bezpieczeństwa Kazachstanu. We wtorek odbyły się także rozmowy telefoniczne Nazarbajewa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i przywódcą Białorusi Aleksandrem Łukaszenką.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.