Stany Zjednoczone chcą wyhodować superżołnierzy

Opublikowano: 21.08.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 836

USA chcą za wszelką cenę utrzymać status światowej potęgi, dlatego przeznaczają gigantyczne kwoty na zbrojenia oraz specjalne programy, mające przekształcić żołnierzy w żywe maszyny do zabijania. Stany Zjednoczone chcą to osiągnąć z pomocą najnowocześniejszych technologii.

Dowództwo Operacji Specjalnych USA (USSOCOM) wyszło z propozycją nowego programu „Biomedical, Human Performance, and Canine Research Program”. W jego ramach, specjaliści będą starali się opracować techniki pozwalające zwiększyć wydajność ludzi i psów wojskowych. 15 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na badania, dzięki którym uda się, między innymi, skrócić czas potrzebny na sen i regenerację, przyspieszyć diagnostykę oraz leczenie ran i chorób, poprawić wydajność fizjologiczną i psychiczną oraz zapewnić skuteczny monitoring stanu zdrowia.

Tak naprawdę jest to tylko jeden z wielu tego typu programów, które mają pozwolić na wyhodowanie superżołnierzy. W 2017 roku, agencja rządowa DARPA, która zajmuje się rozwojem technologii wojskowych, rozpoczęła prace nad możliwością podłączenia ludzkiego mózgu do komputera, aby można było przesyłać wiedzę i umiejętności oraz przywracać sprawność sensoryczną. Zaangażowano się również w prace nad implantami, które wyleczą np. ze ślepoty, paraliżu czy zaburzeń mowy.

Inny projekt o nazwie „The Soldier Centric Imaging via Computational Cameras” (SCENICC), nad którym DARPA pracuje już od 2011 roku, ma na celu skonstruowanie specjalnych soczewek kontaktowych, zapewniających superwzrok. Nie sposób nie wspomnieć również o pracach nad egzoszkieletami, które zwiększą siłę fizyczną żołnierzy i poprawią ich wydajność.

Pentagon finansuje liczne projekty naukowe, które posłużą siłom zbrojnym. Specjaliści pracują nad kuloodpornymi kostiumami, sztuczną krwią, niezwykłymi butami pozwalającymi na sprint z prędkością 40 km/h (dla porównania, światowy rekord ustanowiony przez Usaina Bolta wynosi 44,7 km/h), odpornością na ból, możliwością funkcjonowania bez snu oraz telepatią. DARPA interesuje się również zastosowaniem inżynierii genetycznej. Wszystko to doprowadzi do powstania superżołnierzy, których niektórzy określają mianem biologicznych maszyn bojowych. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Stany Zjednoczone planują biorobotyzację sił zbrojnych.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: The U.S. Army
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 21.08.2018 20:18

    Mie twierdzę, że rosyjski “potworek” to pokojowa zabawka, ale… Sądząc po wydatkach obu państw na zbrojenia, Rosja tylko stara się nadązyc i neutralizowac zagrozenia ze strony usa. Czasami udaje im sie coś skonstruowac lepszego, i zawsze tańszego..
    to usa jako pierwsze astosowało zubożony uran, po nich rosjanie i inni. To usa zastosowało drony, po nich rosja i inii. to usa skonstruowało i zżuciło ładunek jadrowy, po nich skonstruowali inni. Zatem prowodyrem zł sa usa….inni tylko staraja sie przeciwdziałac…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.