Spacyfikował Konwój Wolności dla dobra dzieci?

Opublikowano: 26.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1263

Zeznając w piątek pod przysięgą przed Komisją Nadzwyczajną ds. Porządku Publicznego, kanadyjski premier Justin Trudeau zaprzeczył, by kiedykolwiek nazywał „nieszczepionych” Kanadyjczyków wyzwiskami, pomimo określania osób wolnych od szczepionek jako „mizoginistów” i „rasistów”, którzy zaprzeczają nauce.

Prawniczka Konwoju Wolności, Eva Chipiuk, naciskając Trudeau poprosiła, by odniósł się do „szeroko publikowanych komentarzy”, które wygłosił w zeszłym roku, „nazywając nieszczepionych rasistami i mizoginami”. „Słyszeliśmy zeznania w tym dochodzeniu o tym, jak niektórzy z pana urzędników chcieli zaszufladkować protestujących jako terrorystów. Czy zgodzi się pan ze mną, że jedną z najważniejszych ról premiera jest jednoczyć Kanadyjczyków, a nie dzielić ich przez wyzwiska? – zapytała Chipiuk.

Trudeau odpowiedział: „Podkreśliłem, że istnieje różnica między ludźmi, którzy wahają się przed szczepieniem z różnych powodów, a ludźmi, którzy celowo rozpowszechniają dezinformację, która naraża życie i zdrowie innych Kanadyjczyków”.

Zeznania Trudeau wydają się zaprzeczać co najmniej dwóm wypowiedziom, które wygłosił. W 2021 roku Trudeau powiedział, że Kanadyjczycy „gwałtownie sprzeciwiający się szczepieniom” „nie wierzą w naukę”, są „często mizoginami, często rasistami”, a następnie zapytał retorycznie, czy Kanada powinna nadal „tolerować tych ludzi”. Podczas protestów Konwoju Wolności, zanim uchwalił ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych (EA), Trudeau po raz kolejny zdyskredytował nieszczepionych Kanadyjczyków, mówiąc, że ci, którzy sprzeciwiają się posunięciom jego rządu należą do „małej, skrajnej mniejszości”, która ma „niedopuszczalne poglądy” i nie „reprezentuje opinii Kanadyjczyków, którzy stoją ramię w ramię” z rządem.

Później, podczas piątkowych zeznań, Trudeau posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​żałował, że nie zrobił „więcej”, aby skłonić ludzi do przyjmowania szczepionek przeciwko COVID-19, pomimo wdrożenia niektórych z najsurowszych nakazów związanych z COVID-19 dotyczących niezaszczepionych. Trudeau podkreślił, że jest „spokojny i pewny siebie” jeśli chodzi o podjęcie decyzji o wprowadzeniu stanu wyjątkowego zimą tego roku.

Premier Kanady uzasadnił decyzję wprowadzenia stanu wyjątkowego w celu spacyfikowania Konwoju Wolności „wykorzystywaniem [przez protestujących] pojazdów w charakterze broni”, „przypadkami taranowania samochodami funkcjonariuszy policji”, „ciężarówkami używanymi jako potencjalna broń z ich obecnością” oraz „celowym wykorzystywaniem dzieci w charakterze żywych tarcz”.

Piątek był ostatnim dniem przesłuchań publicznych komisji śledczej.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości

17

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.