Polityka PO wyjaśnił, na czym polega odpolitycznienie prokuratury

Opublikowano: 24.03.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1700

Dobromir Sośnierz z Konfederacji oraz Artur Łącki z KO uczestniczyli w debacie na antenie TV Republiki. Wolnościowy polityk zadawał Łąckiemu niewygodne pytania, które zmusiły go do zaskakująco szczerych odpowiedzi.

Politycy w studiu TV Republika rozmawiali o sytuacji w prokuraturze. Dobromir Sośnierz próbował wyciągnąć od Artura Łąckiego, na czym dokładnie ma polegać odpolitycznienie prokuratury, o którym mówi koalicja rządząca.

„Skoro nadal połączona jest funkcja Prokuratora Generalnego z ministrem i minister ręcznie, wbrew prawu, wymienia sobie Prokuratora Krajowego? Na czym polega ta apolityczność? To, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wystarczy, ze Donald Tusk zasiada na tronie i automatycznie jest wszystko stonowane?” – pytał wolnościowiec.

Poseł KO na początku przekonywał, że odpolitycznienie będzie polegała na tym, że minister Adam Bodnar już niedługo przestanie być Prokuratorem Generalnym.

Ta odpowiedź nie usatysfakcjonowała Dobromira Sośnierza. Polityk z Konfederacji naciskał dalej. W ten sposób wolnościowiec zmusił polityka KO do niespodziewanej szczerości.

„Powiem panu taką prostą sprawę. Odpolitycznienie prokuratury polega na tym, że to my rządzimy, a nie Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział Łącki.

Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.