Skanery na stacjach pomogą w walce z nożownikami

Opublikowano: 17.09.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Na stacji Stratford we wschodnim Londynie, rozpoczęto pięciodniowy test skanera ciała, który używany jest do wykrywania ukrytych pod ubraniem pasażerów materiałów wybuchowych i broni. Skaner zostanie wykorzystany w Londynie po raz pierwszy, testy pilotuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Przenośne urządzenia pozwalają na kontrolę pasażerów z odległości do 30 stóp bez konieczności przechodzenia przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Skanery, zbudowała Brytyjska firma Thruvision, skaner pokazuje obraz termiczny ludzkiego ciała, przedmioty umieszczone pod ubraniem nie emitują ciepła jak człowiek, dlatego stają się widoczne. Specjalne kamery, mogą kontrolować 2000 pasażerów na godzinę, pozwolą oficerom zobaczyć rozmiar, kształt i lokalizację każdego noża lub pistoletu.

Stratford to stacja, która łączy kilka linii Transport for London, podziemnych i naziemnych, średnio korzysta z niej 110 000 pasażerów dziennie.

System firmy Thruvision jest już używany w Los Angeles Metro, które w ubiegłym roku jako pierwsze w USA wprowadziło skanery.

Robin Smith z brytyjskiej policji transportowej powiedział: „Na szczęście przestępczość z użyciem noża w sieci kolejowej jest bardzo niska. Wspierając Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i inne siły policyjne, chcemy zbadać, w jaki sposób technologia może nam pomóc w bezpośredniej walce z przestępczością”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że projekt jest częścią prowadzonej na szeroką skalę walki z przestępczością z użyciem noża.

Kit Malthouse, pani minister której podlega policja powiedziała: „Nikt nie może chodzić po ulicach z nożem i myśleć, że zostanie bezkarny. Robimy wszystko, co w naszej mocy w walce z przestępczością z użyciem noża w Londynie i na terenie całego kraju”.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Czyli powstaną noże z regulacją termiczną dla profesjonalistów. A amatorzy będą atakować gdzie indziej. Ale kasę się wyda na drogi sprzęt i o to chodzi.