Samoistna edukacja dzieci

Opublikowano: 30.11.2011 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Samoistna edukacja dzieci

Liczba wyświetleń: 599

Naukowiec Sugata Mitra zajmuje się jednym z największych problemów edukacyjnych – dostępem do edukacji tam, gdzie nie ma nauczycieli i szkół. W ramach serii rzeczywistych doświadczeń w New Delhi, Republice Południowej Afryki i Włoszech, dał dzieciom dostęp do internetu i ujrzał wyniki, które mogą zrewolucjonizować nasz sposób myślenia o nauczaniu. Dzieci potrafią uczyć się trudnych rzeczy bez udziału nauczycieli.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. admin 30.11.2011 07:13

    Proszę używać dolnego playera.

  2. Fenix 01.12.2011 09:03

    I tak powinna wyglądać szkoła, ma zaciekawiać, by każdy rozumiał, przyswajanie danych ! Zamiast jak obecnie niszczyć osobowości , egzekwować , zastraszać,w powtarzaniu jak papugi, nie rozumiejących tematu.Dzieci mogą uczyć dzieci, poprzez współprace ! A nie jak do tej pory w szkołach ,wyróżniając tych “lepszych “a “gorszych ” pozostawiając , samym sobie . To robią sami nauczyciele , z braku czasu, lub cierpliwości . Bo program do przerobienia , niekoniecznie zrozumienia?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.