Rolnicy spałowani, minister zostaje

Opublikowano: 11.04.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1865

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego. Wniosek PiS w tej sprawie poparli posłowie Konfederacji; przeciw była koalicja KO, Polska 2050, PSL i Lewicy.

Za wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA głosowało w środę 188 posłów, 240 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

W uzasadnieniu wniosku napisano, że szef MSWiA „ponosi pełną polityczną odpowiedzialność za zamieszki, do których doszło 6 marca” podczas protestu rolników i przedstawicieli innych środowisk przed Sejmem. Dodano, że wydarzenia z ostatnich tygodni pokazują, że Kierwiński „nie wywiązuje się należycie ze swoich podstawowych obowiązków”.

W czasie debaty wniosek PiS poparli także posłowie Konfederacji. Głosowanie przeciw zadeklarowały natomiast kluby tworzące koalicje rządową – KO, Polska 2050-TD, PSL-TD oraz Lewica.

Wotum nieufności Kierwiński głosowanie.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rozrabiaka 11.04.2024 18:42

    “Wniosek PiS w tej sprawie poparli posłowie Konfederacji; przeciw była koalicja KO, Polska 2050, PSL i Lewicy.” A samo PiS poparło wniosek?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.