Robot nie zastąpi człowieka

Opublikowano: 24.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2518

Procesy automatyzacyjne wspierają dziś działanie blisko 75 proc. organizacji na całym świecie, jednak sama robotyzacja nie potrafi sprostać wszystkim wyzwaniom współczesności, a blisko 50 proc. wdrożeń kończy się porażką.

Jak informuje portal PulsHR.pl, z badań EY wynika, że niemal 50 proc. procesów robotyzacji kończy się fiaskiem, przede wszystkim tam, gdzie zakup sprzętu nie był skonsultowany z pracownikami. Wiele robotów przemysłowych zwyczajnie się nie sprawdziło. Gdy pandemiczny strach napędził popyt na robotyzację, producenci prześcigali się we wprowadzaniu na rynek innowacji, a przemysł, pod presją czasu i obaw o przyszłość, podejmował pochopne decyzje, inwestując w nietrafione rozwiązania. W innych przypadkach okazało się, że roboty są zbędnym gadżetem, który spowalnia pracę, zamiast ją usprawniać.

Przewaga konkurencyjna uzyskana za sprawą robotyzacji bywa krótkotrwała. Trudność automatyzacji polega na tym, że rzadko dostarcza ona elastycznych, adaptowalnych rozwiązań. Bez wątpienia podnosi wydajność, zwiększając tempo procesów lub ich dokładność, nie oferuje jednak rozwiązań na miarę zmieniających się warunków.

Prognozy firmy Deloitte dla branży produkcyjnej na 2023 rok mówią, że kluczowym trendem jest zapewnienie współpracy ludzi i technologii. Deloitte wskazuje na zmianę postrzegania technologii: przyszłość należy do technologii, dzięki którym praca staje się lepsza dla ludzi, a ludzie lepsi w pracy. Technologie przyszłości nie tyle zastępują człowieka w żmudnych zadaniach, co zwiększają jego możliwości.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. walter667 25.01.2023 03:21

    W jakim kolorze pani sobie życzy ? Oj, finezyjnym. Bzzz…..Rebooting in progress….Moim zdaniem nie będzie żadnej EJ-AJ tylko będzie robot potrafiący budować, kopać, skakać a obsługiwać go będzie i tak człowiek. Jedyna różnica to taka że będzie tańszy, jadł tylko dwa jajka tygodniowo, zamknięty w kontenerze w 15 minutowym mieście. Ewentualnie w wirtualnym świecie to już w ogóle tylko sensorami będzie się mu podawało pieniądze, ekscytację, różne stany emocjonalne. Mokry sen niektórych i to by było na tyle z “nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy” bo i po co ci to w wirtualu. Po co wąchać owoce, kwiaty, zapachy….skoro możesz to wszystko mieć dostarczone wirtualnie. Nope panowie, to będzie krótki trip, potem nastąpi reset2.0 ale w drugą stronę, tych drugich.

  2. Piron 25.01.2023 07:03

    walter667!!! obyś miał rację, bo kiedy oglądam coś takiego jak poniżej, to nachodzi mnie zwątpienie: https://www.youtube.com/watch?v=nmwNey2aV4M
    https://www.youtube.com/watch?v=bYjJLkgYQRk

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.