Prezydent Brazylii porównał sytuację Palestyńczyków do Holokaustu

Opublikowano: 19.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1594

Brazylijski prezydent Lula da Silva stwierdził, że w Strefie Gazy trwa wojna „świetnie przygotowanego wojska z kobietami i dziećmi”. Jego zdaniem podobna sytuacja miała miejsce po raz ostatni w czasie II wojny światowej, gdy niemiecki przywódca Adolf Hitler zdecydował się zabić Żydów. Izrael potępił jego słowa jako „banalizację Holokaustu”.

W trakcie wystąpienia, podczas zjazdu Unii Afrykańskiej w Etiopii, prezydent Brazylii stwierdził wprost, że „to, co dzieje się w Strefie Gazy z narodem palestyńskim, jest bezprecedensowe. Choć w rzeczywistości miało to miejsce, kiedy Hitler zdecydował się zabić Żydów”.

Zdaniem Luli, w palestyńskiej enklawie ma miejsce wojna „świetnie przygotowanego wojska” przeciwko kobietom i dzieciom. Zarazem skrytykował on atak Hamasu na Izrael w październiku ubiegłego roku.

Oburzenie słowami brazylijskiego prezydenta wyraził izraelski premier Benjamin Netanjahu. Stwierdził on, że wypowiedzi Luli są „banalizowaniem Holokaustu i próbą wyrządzenia szkody narodowi żydowskiemu oraz prawu Izraela do obrony”.

Już w ubiegłym roku Lula potępiał izraelskie ataki na palestyńskich cywilów. Poparł również Republikę Południowej Afryki, która złożyła wniosek przeciwko Izraelowi do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

Na podstawie: BBC.com, Politico.eu
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 19.02.2024 14:01

    Takiego porównania pośrednio użył sam Natanjahu, nazywając Palestyńczyków Amalekitami, których biblijny Izrael zgładził zupełnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.