Polska małpuje III Rzeszę

Opublikowano: 28.06.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1102

Realizację najmądrzejszego, ale nawet i najgłupszego pomysłu należy poprzedzić sprawdzeniem pod kątem odniesień, jakie miał w przeszłości lub może mieć dzisiaj. Żeby nie popełnić gafy albo zupełnej wtopy. Jak się okazuje, dla rusofobów z Warszawy nienawiść do Rosji i chęć przyłożenia Moskalowi jest ważniejsza od najzwyklejszej ostrożności. Oto, w Warszawie szykują się igrzyska dla ciemnego ludu, zgodnie z rzymskim hasłem Panem et circenses!

Na mocy porozumienia między kancelarią Prezesa Rady Ministrów a ministerstwem obrony Ukrainy odbędzie się na Placu Zamkowym w naszej stolicy wojenna wystawa pt. „Niezwyciężona armia”, której celem ma być uderzenie propagandowe w Rosję, a przede wszystkim ludyczna w wyrazie kpina z jej sił zbrojnych. O sprawie dyskutowali i z powodzeniem doszli do porozumienia minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Dworczyk powiedział, że za pomocą wystawy „z jednej strony pokazujemy okropieństwa, których dopuszcza się armia rosyjska na Ukrainie, ale z drugiej strony bohaterską obronę sił zbrojnych Ukrainy i też efekty tych walk, czyli zniszczony sprzęt”. Wystawa ma być prezentowana także w Madrycie i Lizbonie.

Pomysł należy z pewnością do kategorii nisko latających, ale najciekawsze jest co innego. Ta wystawa to nic innego, jak powtórzenie hitlerowskiego pomysłu i niemieckiej wystawy z czasów III Rzeszy pt. „Das Sowjetparadies” („Sowiecki raj”), która miała miejsce w Berlinie w 1924 roku w dniach 8 maja – 21 czerwca, kiedy jeszcze Wehrmacht wygrywał. Wystawie, przygotowanej przez ministerstwo propagandy III Rzeszy, towarzyszył specjalnie nakręcony, okolicznościowy film.

„Das Sowjetparadies” prezentowana na placu Lustgarten w Berlinie przyciągnęła podobno 1,3 miliona zwiedzających. Oprócz propagandy pisanej i fotografii, pokazywano również sprowadzone z frontu wschodniego artefakty, z czołgami, armatami, samolotami i innym sprzętem wojskowym na czele, jak również np. z chatami z wsi białoruskich wraz z wyposażeniem. Miało to dowodzić nędzy i zbrodniczości ZSRR (w sposób zdecydowanie przerysowany) i całkowitej nieudolności Armii Czerwonej – wszystko skonfrontowane z wyższością militarną, cywilizacyjną i kulturalną Niemiec. Co oczywiste, bez jakichkolwiek odniesień do ogromu zbrodni popełnionych przez siły zbrojne III Rzeszy na ludności zajętych terenów ZSRR i na jeńcach z Armii Czerwonej. Wystawa trafiła również do Wiednia i do Pragi czeskiej.

Przecieramy oczy ze zdziwienia. Ukrainie, co prawda, nie ma się co dziwić – idzie drogą Bandery, Szuchewycza, Łebeda – od czasów przedwojennych – przyjaciół i agentów Niemiec. Ale durnie z Warszawy? Mieliśmy już do czynienia w ostatnich latach z wpisywaniem twarzy Putina i nazwy „Russia” w hitlerowskie symbole SS, co ochoczo podejmowały media państwowe i prywatne, robiąc z owej twórczości tło programów.

Miejscowi matołkowie z wręcz ekstatyczną radością sztubaków przerabiali też na współczesne, antyradzieckie plakaty propagandy Josepha Goebbelsa z lat 1944-1945. Ale ta wystawa bije wszystko skalą i zaangażowaniem rządu RP. Polscy marni politycy znów dają asumpt do tego, aby narażać Polskę na oskarżenia o naśladownictwo III Rzeszy. Boże, tylko załamać ręce nad podobną głupotą, brakiem rozeznania, zrozumienia, co i w jakim kontekście można sprzedać, nawet w postaci prymitywnej rozrywki dla gawiedzi! Chcę wierzyć, że to TYLKO wyraz braku wiedzy, zwykłej ignorancji, tak typowej dla naszych czasów. Ale i tu nie mam pewności.

A co do ciemnego tłumu – organizatorzy powinni dodać jeszcze wyselekcjonowaną grupę sugestywnie ubranych, ładnych panienek, rozdających darmowe piwo. Ekstremalna frekwencja gwarantowana. Może nawet przebije Berlin 1942!

Autorstwo: Adam Śmiech
Źródło: MyslPolska.info

10

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MasaKalambura 28.06.2022 20:03

  Śmiech na sali wywołuje kretyńskie porównanie Polski do 3 Rzeszy w tym kontekście. Wtedy 3 Rzesza najeżdżała Rosję. Dziś to Rosja najeżdża Ukrainę. Tym samym ona sama małpuje Rzeszę. A taka wystawa ma najwyraźniej spory sens. Dobrze tłumaczy “celność” rosyjskich rakiet walących w markety, cerkwie, szpitale, domy mieszkalne. I wszędzie ci ukraińscy podludzie. ZZ. SS. RR

  Mało polska to Myśl. Sowiecka taka. Pokraka.

 2. kolczak 28.06.2022 22:40

  MasaKalambura – szanuję Twoją wiarę, nawet proukrańskie zapatrywania, na Allacha, to są Wolne Media ale wstrzymaj się ze swoimi porównaniami! Z drugiej strony, zechciej zauważyć, ile taka propagandową wystawa będzie kosztować podatników. Płacisz podatki w Polsce?

 3. MasaKalambura 28.06.2022 23:11

  Mieszkam w Polsce, płacę w Polsce, wspieram Ukraińców w Polsce.

  Moim zdaniem lepsze jest moje niż Śmiecha porównanie. Znacznie bardziej adekwatne.

 4. AlbertW41 29.06.2022 16:51

  Wspieraj Ukrainocw ile chcesz ale za walsna kase. Ja wplacilem pieniadze na pomoc dzieciom z Doniecka ktore ucierpialy przez 8 lat niewypowiedzianej wojny Ukrainy swojemu narodowi. Dobrze ze to sie niedlugo skonczy.

 5. MasaKalambura 29.06.2022 17:27

  Dokładnie tak robie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.