Polska – kraj, który przestał istnieć bez wojny

Opublikowano: 26.09.2018 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3084

Gdy w 1974 roku I sekretarz KC PZPR Edward Gierek odbywał swoją zagraniczną podróż do USA celem wynegocjowania umowy na zakup licencji do produkcji kineskopów dla kolorowych telewizorów, przyjmowany był z szacunkiem i honorami. Polska Rzeczpospolita Ludowa traktowana była jako równorzędny partner, który zawiera umowy w swoim interesie.

Edward Gierek był silnym i niezależnym przywódcą, a Stany Zjednoczone przyjęły nas jak radzieckich dygnitarzy. Zawarte umowy były zgodne z potrzebami i interesem narodowym.

Podobnie rzecz miała się z kredytami. I sekretarz Edward Gierek zaciągał nie kredyty konsumpcyjne, ale kredyty inwestycyjne. Wybudowano za nie między innymi elektrownie, jak największa w Kozienicach czy ZEDO, Polska uzyskała dzięki temu niezależność energetyczną, powstały zakłady dziewiarski “Kalina”, ruszyła produkcja dywanów “Dywalin”, zaczęto wytwarzać odzież “Cotex”, zbudowano własną rafinerię ropy naftowej w Gdańsku i Port Północny oraz Naftoport, który operował za pomocą floty naszych polskich tankowców. Zaczęliśmy produkować także układy scalone i półprzewodniki w Naukowo-Produkcyjnym Centrum Półprzewodników w Warszawie, produkowaliśmy kombajny “Bizon”, autobusy “Jelcz”. Polska Rzeczpospolita Ludowa była krajem kopalni, hut, elektrociepłowni i przemysłu.

Korporacyjny kapitał rządzi Stanami Zjednoczonymi. Ówczesny prezydent USA Gerald Rudolph Ford Jr., jak i obecny Donald Trump, to synowie kolejno magnatów przemysłu samochodowego oraz rynku nieruchomości. Ponieważ Polska Rzeczpospolita Ludowa była właścicielem swojego przemysłu i jej władze niezależnie poruszały się po światowej arenie politycznej, budując wielkość gospodarczą swojego kraju, de facto jako państwo stała się konkurencyjną “firmą” dla zachodnich korporacji. Nie trzeba było długo czekać aż CIA zaczęła sponsorować Solidarność, nastała era Pana prof. Leszka Balcerowicza, era prywatyzacji i długu publicznego.

Iluzja PKB to jedyny logiczny wniosek, jaki się nasuwa średnio inteligentnemu ekonomiście. W III Rzeczpospolitej jest to iluzja powstała w oparciu o definicję PKB, która uwzględnia wartości wytworzone przez kapitał zagraniczny. I tu nasuwa się pytanie, w jaki sposób korporacje, które nie płacą podatków w Polsce, tylko w rajach podatkowych, i wyprowadzają od nas zyski, mają budować polski dobrobyt? Nie budują, brak wpływów z podatków zaś nakręca spiralę długów Skarbu Państwa.

Pożyczamy i pożyczaliśmy od zachodnich banków, państw, i międzynarodowych zachodnich instytucji. Wygenerowany został dług, którego teoretyczną spłatę obliczamy w oparciu o iluzję PKB, czyli zagraniczny kapitał, który z Polski tylko wyprowadza zyski i nie płaci u nas podatków. Tymczasem państwo, które nie jest w stanie spłacać długów finansowo, oddaje swoje aktywa. Polska Grupa Zbrojeniowa, elektrownie, huty, Lasy Państwowe, kopalnie, złoża, grunty Skarbu Państwa to tylko przykłady aktywów do oddania w ramach długów.

Na spotkaniu prezydentów Duda — Trump podpisano deklarację o “Narodowym i energetycznym bezpieczeństwie”. Na jej mocy w Polsce powstanie “Fort Trump”, czyli stała amerykańska baza wojskowa, podobnie surowce energetyczne zakupywane będą w Stanach Zjednoczonych. W Białym Domu polski prezydent Andrzej Duda przyjęty został na stojąco, bez krzesła i szacunku.

Moi drodzy, jeśli ja użyczyłbym swojej działki innemu sąsiadowi, oczekiwałbym z tego pożytków, a nie opłat. Polska za “Fort Trump” będzie płaciła, zarówno za jego powstanie, jak i utrzymanie.

Na koniec chciałbym zadać pytanie: “Czy w polskim interesie narodowym jest rzeczywiście ochrona wierzyciela, który nieuczciwą grą zniszczył polską gospodarkę?”. Nam się codziennie mówi, że tak dokładnie jest, a jak dla mnie państwo polskie jest okupowane, zrujnowane i przestało istnieć bez jednego wystrzału.

Autorstwo: Tomasz Dworczak
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 4,38 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

17
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mariusz
Użytkownik

W PRL każdy miał mieszkanie za 10% jego wartości. Teraz ludzie nie mają gdzie mieszkać.

Aida
Użytkownik

mariusz w 85 trawa była bardziej zielona, choć ORMO I ZOMO katowało ludzi…

tojazenn
Użytkownik
tojazenn

@mariusz – jesli mieszkanie miales za 10% wartosci to kto zaplacil za materialy, prace ludzka itd.?

tojazenn
Użytkownik
tojazenn

@Tomasz Dworczak bardzo dobry artykul. Dzieki za zwrocenie uwagi na tak wazne zagadnienia jak PKB, wyprowadzanie zyskow itd.

Cami
Użytkownik
Cami

@Aida
kogo katowala to katowala – jakos moj ojciec nigdy nie wrocil pobity i nie byl zatrzymany :)
a dzis bandyta na bandycie – smiejqcy sie w pysk wszem i wobec, zeby nie powiedziec ze same dziwki i zlodzieje :(

Aida
Użytkownik

@Cami
Więc co zamierzasz gloryfikować ten zbrodniczy ustrój?
@mariusz
Poczytaj dorośnij, bo głupoty piszesz i to nie wierszy raz.
btw. Państwo nie dawało pracy, tylko zatrudnienie i celem tego zatrudnienia, nie były dobre efekty pracy tylko brak bezrobocia…

Sekretarz PZPR spotkał się z Prezydentem USA. Rozmawiają na temat zarobków.
– W USA robotnik zarabia 1.300$ a na życie starcza mu 150$…
– A co z resztą?
– To nas nie obchodzi. A u was?
– U nas robotnik zarabia 5000 złotych, a na żywność wydaje 10.000.
– A skąd bierze resztę?
– A to nas nie obchodzi…

Cami
Użytkownik
Cami

@Aida
udajesz czy jestes slepa ze to co bylo a jest teraz jest mniej zbrodnicze :)

Cami
Użytkownik
Cami

@Prawda Boli
dokladnie, bo kogo gnebili : cwaniaczkow, cinkciarzy, “tam ukradl tu sprzedal”, solidaruchow itp. mentow co sie im robic nie chcialo uczciwie :(
A co to solidaruchy byly – to teraz po latach wychodzi : przewrotow im sie chcialo zeby moc krasc i okradac ten kraj bezkarnie, najlepszy przyklad to ten biedny jakala co nazwiska swojego zapomnial jak go paly legitymowaly, a f-me transportowa wielka ma – pytam sie skad ten rzekomo internowany i przesladowany biduch mial na to?
przeciez siedzial, przesladowali go itp. – zaklamane zlodziejskie swinie i nic wiecej, razem z tym ich goru Bolkiem tyle ze za glupi byl zeby sie tak poustawiac :(

realista
Użytkownik

no dla mnie bolek jest wystarczającym dowodem na przekręt. więcej nie trzeba…
https://www.youtube.com/watch?v=gFn3itSS1-Y

Aida, (edit: nieaktualne) :]… .. .

Aida
Użytkownik

Cami
ale do czego konkretnie się odnosisz? Co ci śmierdzi, władza, ogólna wolność, demokracja (fasadowa po tym cyrku w magdalence), pełne półki i pełny brzuch?

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Patrząc z punktu widzenia “inwestora” historia ostatnich 50-lat układa się następująco. Gierek za zagraniczne kredyty z Polski drewnianej zrobił betonową. Bez wątpienia był to okres ludowej prosperity : 11 elektrowni, 1000 szkół, setki szpitali itd. Okazało się, że Polska to 10-ta gospodarcza potęga świata :) więc CIA agentem Bolkiem stworzyła Solidarność aby wywołać jakieś zamieszki do których co prawda nie doszło ale gen Jaruzelski zrobił świąteczny prezent – stan wojenny. Była to okazja do solidarnych sankcji gospodarczych Regana, po których spłata długu stała się niemożliwa. Dług z 24mld $ wzrósł do 42mld tylko poprzez odsetki. Świeżo zbudowane za dolary fabryki nie mogły nic produkować a ceny węgla na eksport były niższe niż koszty wydobycia. Kraj popadł w ruinę i na pomoc ruszył Soros aby balcerowiczem przejąć polskie fabryki za darmo. Tak przepadł 10-letni trud budowy i Polska przestała być konkurencją dla korporacji a dawni budowniczowie przymierają głodem na śmieciowych emeryturach. Szach Mat Polska. To jest historia ostatniego pół wieku w skrócie.
@Prawda Boli Wenezuela dziś to Polska lat 80-tych tylko bardziej ekstremalnie, ale skutek będzie przypadkowo ten sam.
@Aida Masz zupełną rację, że ustrój był może nie zbrodniczy ale kompletnie nie polski, obcy i szkodliwy. Miał niewątpliwie liczne wady i nie można o nich zapomnieć. Paradoksalnie izolacja Polski przez brak paszportu sprawiała, że Polacy czuli się jednością, czego w “wolnym” demokratycznym państwie nie ma.

Aida
Użytkownik
qrde blade
Użytkownik
qrde blade

Ta dyskretnie prowadzona wojna trwa bez skrupułów. Polacy są stale TRUCI i między innymi atakowani bronią mikrofalową z anten GSM. Służą temu żałośnie niskie, nadal durnie obowiązujące przyspieszające sterylizacje i depopulacje normy natężenia pola mikrofalowego powszechnie emitowanego z anten, urządzęń GSM, Wi-Fi, ect. Nie dość, że rząd przymyka OKO na żenująco łagodne normy, to instytucje zajmujące się ich pomiarami i kontrolą preferują PRL-owski TU MI WISIZM. Dzięki temu wzmagająca się fala zachorowań na raka, udary i zawały stale przybiera na sile. Mikrofalowe drgania powodują aglutynacje – zlepianie się m.in. czerwonych krwinek powodujące powstawanie ich długich łańcuchów, skutkujące zatorami w systemie krwionośnym, co ma bardzo poważne konsekwencje, związane z powstawaniem ognisk niedotlenionych obszarów komórek, przekształcających się w ogniska raka. Zatory te naturalnie wpływają wraz z innymi na miażdżycę, udary i zawały niedokrwienne mózgu, ect. Wszystko razem wraz z radośnie stosowanymi nano opryskami nad polskimi miastami wykonywanymi z powietrza tzw. CHEMTRAILS jest niezwykle groźną i skuteczną bronią wymierzoną w zdurniałą, tubylczą gawiedź i co należy szczególnie podkreślić domowe zwierzęta.
POLACY I ŻYDZI – Na naszych krewnych i rodzinie naziści eksperymentowali w ten sposób w obozach śmierci zwanych przekornie obozami pracy. Czy teraz miasta w Polin staną się przy naszej milczącej zgodzie znów takimi eksperymentalnymi, morderczymi obozami, bo stosownych przykładów jest cała masa, choć dyskretnie nie publikuje się zastraszająco rosnących statystyk umieralności ludzi i zwierząt !
https://youtu.be/XIHqFW7icVI
link: //youtu.be/XIHqFW7icVI

PODAJCIE DALEJ…

agama
Użytkownik

Polska za zacznie istnieć jak zachód zginie z powodu multikulti i innych katastrof, które na siebie sprowadza niszczeniem środowiska

polantek
Użytkownik
polantek

GSM to nie mikrofale, a i moce bez porównania mniejsze niż urządzenie kuchenne, które w istocie wykorzystuje mikrofale i ich efekt termiczny. Tym niemniej nie należy bezmyślnie używać komórki, szczególnie, że jej konstrukcja nie sprzyja naszemu mózgowi.

realista
Użytkownik

cyt.:”CHEMTRAILS jest niezwykle groźną i skuteczną bronią wymierzoną w zdurniałą, tubylczą gawiedź”

ech… gdybyś tego nie dodał… .. .

beth
Użytkownik
beth

tak czy siak okupant zrobi wszystko by dokończyć swe zbrodnicze dzieło

https://monitorpolski.wordpress.com/2011/03/11/raport-specjany-na-temat-szczepien/