Polityk z Finlandii prowadzi zbrojną rebelię w Nigerii

Opublikowano: 14.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1724

W Nigerii wkrótce odbędą się wybory, a w kraju nie panuje spokój. Jednym z przywódców ruchu oporu jest lokalny polityk z Finlandii, Simon Ekpa (został dwa tygodnie temu w Finlandii aresztowany – przypis WM).

Ekpa z Finlandii przewodzi grupie separatystów działającej w Nigerii, której celem jest utworzenie niepodległego państwa Biafra w południowo-wschodniej części kraju.

W ciągu ostatniego półtora roku miliony ludzi w południowo-wschodniej Nigerii wzięły udział w protestach organizowanych przez Ekpa przeciwko centralnemu rządowi kraju. Jego występy na Twitterze zyskują 800 tys. wyświetleń.

Ekpa posiada fińskie obywatelstwo i jest członkiem władz lokalnych i zarządu transportu publicznego w regionie Lahti.

Nigeria żąda od Finlandii zaprzestania działalności Ekpy.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.