Poczta Polska przejęła drukarnię

Opublikowano: 26.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1735

Operator pocztowy stał się właścicielem Wojskowych Zakładów Kartograficznych, których zarząd niedawno sygnalizował możliwość utraty płynności. Co Poczta chce drukować?

Jak informuje „Puls Biznesu”, narodowy operator przejął od Skarbu Państwa 100 proc. udziałów Wojskowych Zakładów Kartograficznych (WZK).

Przejęta spółka nie posiada nieruchomości, ma przestarzały park maszynowy, a jej zarząd wskazywał na ryzyko utraty płynności. Przejęcie przedsiębiorstwa akurat przez Pocztę Polską jest sporym zaskoczeniem.

„Przejęcie przez Pocztę Polską (prowadzącą działalność m.in. w obszarze poligrafii — na potrzeby własne i klientów zewnętrznych) kontroli operacyjnej nad WZK pozwoli na wykorzystanie przez Pocztę Polską potencjału drukarni i przełoży się na poszerzenie możliwości produkcyjnych” — napisało biuro prasowe operatora.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Dandi1981 26.09.2023 09:48

  Bardzo dobrze fuzje, zakup azotow,bankow nawet drukarni jest na plus za tuska tylko sie wyprzedawalo, zadnych projektow Aby tylko niemieckiej gospodarce nie robic konkurecji, temu z tych zaborcow najlepiej wybrac usa bo ich nie interesuje blokowanie polskiej gospodarki czy tez uczynienie z polski landu z tania sila robocza ktora bedzie rozwijala samsiednie kraje.
  Natomiast KO reprezentuje interesy rosji i niemiec ktorym zalerzy zeby polska byla slaba militarnie i gospodarczo bo to jest w interesie tych panstw.

 2. Henryk Sclaveni 26.09.2023 20:29

  Poczta Polska to sama powinna upaść. Mamy wystarczająco dużo polskich prywatnych firm kurierskich, które są o wiele bardziej profesjonalne niż PP. Że też ktokolwiek jeszcze korzysta z usług leni, którzy ciągle wrzucają awizo, zamiast wykonywać swoją robotę -_- Wybory kopertowe zrobili tak, że głosy Polonii przepadły. Teraz pewnie zajmą się drukowaniem jakichś bzdur. A szkoda gadać. Szkoda strzępić ryja. Jak o nich myślę, to mam ochotę zaznaczyć “tak” w pierwszym pytaniu referendalnym.

 3. Dobroca 26.09.2023 22:44

  @Dandi1981
  Bardzo dobrze prawisz, w moich czasach mawiało się na to „polać Ci?”. „Zapomniałeś” bowiem o najistotniejszym szczególe: po każdej z tych wspaniałych transakcji nagle okazuje się, że 65% udziałów należy do Żyda typu Rockefeller, Rothschild albo do innego BlackRocka. Pozostałe 35% do polskojęzycznego Żyda.

 4. Rozbi 27.09.2023 09:59

  I jak widać w komentarzach historia zatacza koło – ludzie popierają tworzenie państwowych monopoli, gdyż naiwnie uważają że będą im służyć lepiej niż prywatne konkurujące firmy, a nawet jeśli nie, to przynajmniej nie są w żydowskich rękach. A to że państwowe monopole mogą z cenami energii / paliwa itp itd robić cokolwiek chcą to obywatela nie interesuje, ważne że jest w dobrych, czyli naszych, polskich rodowitych orlich szponach.

  Zaczynam wątpić w inteligencję.

 5. Rozbi 27.09.2023 10:00

  I jak widać w komentarzach historia zatacza koło – ludzie popierają tworzenie państwowych monopoli, gdyż naiwnie uważają że będą im służyć lepiej niż prywatne konkurujące firmy, a nawet jeśli nie, to przynajmniej nie są w żydowskich rękach. A to że państwowe monopole mogą z cenami energii / paliwa itp itd robić cokolwiek chcą to obywatela nie interesuje, ważne że jest w dobrych, czyli naszych, polskich rodowitych orlich szponach.

  Zwątpienie w przyszłość narodu wzrasta z każdym takim komentarzem.

 6. Wolfman 27.09.2023 10:12

  Ciekawie sie robi. Tak zle i tak nie dobrze. To może ustawka z zakazem wykupiwania panstwowych czyli naszych dóbr przez obce podmioty?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.