Pielęgniarki wykonają drobne zabiegi chirurgiczne

Opublikowano: 25.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 672

W przygotowywanym przez rząd planie „The NHS’s People Plan” dla NHS, pielęgniarki w Wielkiej Brytanii mają otrzymać zupełnie nowe obowiązki. Pielęgniarki mają uzyskać prawo do wykonywania drobnych zabiegów chirurgicznych po ukończeniu specjalnego, dwuletniego szkolenia.

Rząd w desperacki sposób próbuje łatać dziury kadrowe w NHS. Tym razem pojawił się pomysł, by drobne zabiegi chirurgiczne przekazać w ręce pielęgniarek, które odbędą w tym celu specjalne, 2-letnie szkolenie. Pielęgniarki miałyby tym samym odciążyć przy zabiegach i procedurach medycznych o znacznie mniejszym stopniu skomplikowania i tak już przeładowanych pracą chirurgów. Wśród takich zabiegów mogłyby się znaleźć m.in.: usuwanie przepuklin, wycinanie łagodnych torbieli, usuwanie niektórych nowotworów skóry twarzy, operacje uwolnienia tunelu nadgarstka, pobieranie fragmentów żył, czy zamykanie nacięć po operacjach.

Autorom planu The NHS’s People Plan przyświeca myśl, że wiele procedur medycznych to zabiegi stosunkowo proste i powtarzalne, dzięki którym można szybko przynieść pacjentom ulgę. Procedury te nie wymagają zaawansowanej wiedzy medycznej, w posiadanie której wchodzą chirurdzy na przestrzeni wielu lat, a do ich przeprowadzenia wystarczy specjalistyczne, 2-letnie szkolenie, będące uzupełnieniem 3-letnich studiów pielęgniarskich.

Korzystanie z pomocy tzw. specjalistów ds. opieki chirurgicznej ma poparcie środowiska chirurgów, którzy zdają sobie sprawę z braków kadrowych i ich wpływu na jakość usług w NHS. „Całkowicie to popieramy. Nie budzi to u nas większej troski” – mówi na poparcie tych słów profesor Michael Griffin z Royal College of Surgeons w Edynburgu. A Caroline Abrahams z Age UK dodaje: „Wszystko, co pomoże osobom starszym w szybszym uzyskaniu potrzebnego zbiegu, jest warte wypróbowania, o ile oczywiście przygotowania do tego będą bezpieczne i będą miały odpowiedni nadzór kliniczny”.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o