Pat King, organizator Konwoju Wolności, nie wyjdzie za kaucją

Opublikowano: 27.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1489

Pat King, jeden z liderów Konwoju Wolności, nie będzie mógł wyjść za kaucją. Sędzia pokoju, Andrew Seymour, zwrócił uwagę na znaczący udział Kinga w proteście i jego czołową rolę w organizacji demonstracji. Nazwał jego czyny „atakiem na prawo”.

44-letni King był jednym z najbardziej widocznych liderów protestu w Ottawie. Jest oskarżony o „mischief”, nakłanianie do popełnienia przestępstwa, do łamania nakazu sądowego i przeszkadzania policji. Został aresztowany w piątek w Ottawie, co nagrywał i transmitował na żywo na fejsbuku. Od tamtego czasu przebywa w areszcie.

Sędzia Seymour dodał, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż King po zwolnieniu po raz drugi popełni podobne przestępstwa do tych, o które jest oskarżony. Przypomniał przy tym o licznych nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych, na których widać, jak istotną rolę pełni King. Sędzia dodał, że oskarżony wygląda na osobę o jasnych intencjach, zdeterminowaną, by kontynuować protest nie bacząc na konsekwencje. Sędzia zakwestionował również to, że kaucje za Kinga (w wysokości 50 000 dol.) chciała wpłacić Kerry Komix, którą oskarżony spotkał cztery tygodnie temu. Po wyjściu King miałby mieszkać w wolnym pokoju w domu Komix w Albercie i nosić bransoletkę z lokalizatorem. Sędzia nie zaakceptował tego rozwiązania, podkreślając, że oskarżony sam nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowej w przypadku złamania zasad kaucji. Na 15 stronach wyroku sędzia wspomniał również o wpływie konwoju na życie zwykłych mieszkańców Ottawy. Napisał, że protest wstrząsnął mieszkańcami Ottawy i wszystkimi Kanadyjczykami, naruszył wiarę w instytucje państwowe, w rząd i w policję, która ma chronić obywateli.

King pojawi się w sądzie 18 marca. Ma zakaz komunikowania się z innymi organizatorami Konwoju, m.in. z Chrisem Barberem i Tamarą Lich.

Miliony darowizn, które wpłynęły na Konwój Wolności, wydają się pochodzić od zwykłych ludzi, którzy wspierali sprawę, a nie od jakichkolwiek podejrzanych działań, takich jak pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu, powiedział w rozmowie z komisją parlamentarną wysoki rangą kanadyjski urzędnik wywiadu finansowego. „Myślę, że na całym świecie byli ludzie, którzy mieli dość COVID, którzy byli zdenerwowani i dowiedzieli się o demonstracji przeciwko ograniczeniom COVID [mandaty] i po prostu chcieli wesprzeć sprawę” – powiedział MacKillop FINA, która bada powołanie się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych i związane z nią środki. „To były ich pieniądze, ich własne pieniądze. Więc to nie pieniądze finansujące terroryzm ani w żaden sposób nie było to pranie brudnych pieniędzy”.

Niektórzy politycy oskarżali Konwój Wolności i sympatyków, którzy w solidarności z protestem o ekstremizm inspirowany z zagranicy, zamach na suwerenność Kanady. Do tej pory nic nie potwierdziło takich zarzutów. Uzasadniając powołanie się rządu federalnego na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych, minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino powiedział 16 lutego, że protesty były kierowane przez „bardzo małą, zorganizowaną zideologizowaną grupę, mającą na celu obalenie rządu wszelkimi środkami”. „Widzieliśmy mocne dowody na to, że było to intencją tych, którzy zablokowali nasze przejścia graniczne w ramach finansowanego z zagranicy, ukierunkowanego i skoordynowanego ataku” – powiedział 16 lutego minister gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych Bill Blair. Lider NDP Jagmeet Singh powiedział w Izbie Gmin 17 lutego, że konwój „jest ruchem finansowanym z zagranicy” i że „żywi się dezinformacją”. „Jego celem jest zakłócenie naszej demokracji” – dodał. Premier Justin Trudeau wielokrotnie łączył protesty z nazizmem i ruchami ekstremistycznymi.

Aspekt fundraisingu Konwoju Wolności był kluczową kwestią od samego początku ruchu, gdy władze próbowały powstrzymać przepływ milionów dolarów trafiających do organizatorów. Po tym, jak GoFundMe wycofał zbiórkę pieniędzy na konwój Wolności pod naciskiem kanadyjskich urzędników, organizatorzy konwoju zwrócili się do GiveSendGo. Ta platforma crowdfundingowa była następnie celem działań władz Ontario w celu zamrożenia funduszy. GiveSendGo zostało następnie zhakowane, a niektóre media zaczęły publikować dane osobowe darczyńców Konwoju Wolności.

Wicepremier i minister finansów Chrystia Freeland ogłosiła 14 lutego, że rząd będzie dążył do uchwalenia przepisów, które utrwalą nowe rygory dotyczące platform crowdfundingowych i dostawców usług kryptowalutowych. Po zarejestrowaniu się w FINTRAC podmioty finansowe muszą przesyłać raporty o podejrzanych transakcjach, raporty o dużych transakcjach gotówkowych, raporty o międzynarodowym przelewie elektronicznym oraz raporty o dużych transakcjach w walucie wirtualnej. MacKillop powiedział również, że nie widział wzrostu liczby zgłoszeń podejrzanych transakcji w związku z pozyskiwaniem funduszy na ruch protestu.

Tymczasem były prezydent USA podczas konferencji CPAC (Conservative Political Action Conference) poparł Konwój Wolności: „Tyrania jakiej jesteśmy świadkami w Kanadzie zaszokowała świat Zachodu, w zaawansowanej zachodniej demokracji, pokojowy ruch trakerów, robotników i ich rodzin protestujących w obronie najbardziej podstawowych praw i wolności został brutalnie stłumiony, ich majątki i życiowe oszczędności zostały zamrożone, zostali obrzuceni wyzwiskami jako naziści, rasiści i terroryści. Takimi przezwiskami ich nazwali, zostali aresztowani pod fałszywymi zarzutami; fałszywie oskarżani o lojalność wobec obcych mocarstw. Oglądałem ich, widziałem morze flag z liściem klonowym, (widziałem) miłość jaką mają do swego kraju, podobnie jak my Amerykanie mają miłość do swojego kraju; są tropieni jako wrogowie swego własnego rządu i traktowani gorzej niż handlarze narkotyków, mordercy czy gwałciciele. Przekroczona została granica — jesteś albo po stronie pokojowych trakerów, albo lewicowych faszystów. To właśnie się tam wydarzyło. My jesteśmy z trakerami; jesteśmy z kanadyjskim narodem i jego szlachetną walką o odzyskanie swej wolności”. Przemowę zakończyła burza oklasków.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska, Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 27.02.2022 12:18

    Kanada to faszystowski kraj z elitą polityczną pokroju SS zmieniający obywateli w niewolników.

  2. hWdPOPIS 27.02.2022 18:51

    @andi170 to nie Kanada jest faszystowska tylko zwyrodnialcy NWO zwani politykami którzy są ZŁEM w najgorszym znaczeniu tego słowa. Za masowe covidowe ludobójstwa i celowe okaleczenia ludzi wszyscy politycy świata powinni trafić do wielkiej dziury z wapnem. *****zbrodniarzyNWO

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.