Ogromne tłumy ludzi wyszły na ulice Londynu

Opublikowano: 20.10.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 646

W sobotę do Londynu zjechali zwolennicy pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej na ulice stolicy ogromne tłumy osób, nie tylko londyńczyków, ale mieszkańców całej Wielkiej Brytanii. Według jednych źródeł było ich dziesięć tysięcy, według innych setki tysięcy a nawet milion. Ile było naprawdę widać na nagraniach wideo.

Uczestnicy marszu organizowanego przez „People’s Vote”, domagali się przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie Brexitu. Kiedy parlamentarzyści kolejny raz, powstrzymali premiera, blokując głosowanie w sprawie zatwierdzenia nowej umowy brexitowej, wśród demonstrantów zgromadzonych na Parliament Square, rozległy się głośne okrzyki radości.

W marszu wzięło udział wielu artystów i celebrytów, do zgromadzonego tłumu przemawiali politycy, między innymi burmistrz Londynu Sadiq Khan: „To może być nasza ostatnia szansa na obronę demokracji”, mówił jeszcze przed demonstracją. „Dzisiaj tysiące ludzi, przybyłych z całego kraju, zebrały się razem aby wysłać wiadomość, głośno i wyraźnie: Chodzi o naszą przyszłość, a nie naszą przeszłość. Chodzi o zjednoczenie naszego kraju, a nie dalsze dzielenie nas. Wystarczy, dać ludowi #FinalSay”, napisał na „Twitterze” po zakończeniu akcji.

Marsz był pokojowy, nie doszło do żadnych znaczących incydentów, choć policja i tak miała pełne ręce roboty. Wśród demonstrantów uwagę zwracała grupa ciągnącą platformę z ogromną postacią diabła z twarzą doradcy Borisa Johnsona, Dominica Cummingsa. Postać ubrana była w nazistowski mundur, na ręku miała opaskę z napisem „Get Brexit Done”, a pod nosem zamiast wąsa, flagę Zjednoczonego Królestwa. Demoniczny Cummings trzymał w dłoni „swoją marionetkę”, premiera.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.