Nowe fakty ws. ataku nożownika w Londynie

Opublikowano: 04.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1593

Według najnowszych doniesień to nie Polak posłużył się rzucił się na pakistańskiego terrorystę z kłem narwala w rękach – donosi TVP Info. Nie umniejsza to jednak bohaterstwa Polaka, który jako pierwszy podjął walkę z zamachowcem.

W ubiegły piątek na Moście Londyńskim miał miejsce atak terrorystyczny. Uzbrojony w noże zamachowiec zaatakował nożem przypadkowych przechodniów. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne.

Na napastnika rzuciło się kilka osób i próbowało go obezwładnić. Wśród nich był pochodzący z Polski Łukasz. Jak się okazuje, to nie 38-letni Polak ruszył na terrorystę z mierzącym około półtora metra kłem narwala w ręku. Kiedy dowiedział się o ataku, zdjął ze ścian Fishmongers Hall ozdobną pikę i posłużył się nią w walce z zamachowcem. Kła narwala, również elementu dekoracyjnego restauracji, użył inny mężczyzna. W wyniku powstałego zamieszania w pierwszych relacjach z miejsca wydarzeń postaci te zlały się ze sobą.

Fakt ten nie umniejsza znaczenia roli Polaka, który jako pierwszy podjął walkę z zamachowcem. Mimo ciężkich ran i upływu krwi, dalej próbował powstrzymać Khana dekoracyjną piką. Krzyczał też do przebywających obok postronnych, by odsunęli się od miejsca starcia. Sprawca pochodzenia pakistańskiego Usman Khanzostał zastrzelony przez policję.

Brytyjska policja ujawniła tożsamość napastnika z Mostu Londyńskiego, który mieszkał w hrabstwie Staffordshire w środkowej Anglii. Sprawca piątkowego ataku na Moście Londyńskim to 28-letni Usman Khan, który wcześniej został skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z więzienia w ubiegłym roku – poinformowała brytyjska policja. „Był on znany władzom, ponieważ został skazany w 2012 roku za przestępstwa związane z terroryzmem, a w grudniu 2018 roku warunkowo zwolniony z więzienia” – oświadczył szef brytyjskiej policji antyterrorystycznej Neil Basu. Z informacji policji wynika, że Khan mieszkał w hrabstwie Staffordshire w środkowej Anglii. Jak powiedział Basu, obecnie nikt inny nie jest poszukiwany w tej sprawie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.