Norweskie trolle, czyli co?

Opublikowano: 16.06.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 428

W szóstym odcinku „Elfów i trolli. Podcastu o Północy” Emiliana i Ania zabierają Was do Norwegii i opowiadają o istotach, które chyba najbardziej kojarzą się z tym krajem, czyli trollami. Na podstawie twórczości Theodora Kittelsena i innych norweskich artystów przełomu XX wieku rozmawiamy o cechach charakterystycznych trolli oraz najczęstszym motywie w norweskim folklorze, czyli uprowadzeniu przez trolla. Ania opowiada też nie tłumaczoną na język polski opowieść o trollu i zaginionej kurze.

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.