Niemieccy maszyniści strajkują

Opublikowano: 08.12.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1313

Od czwartku po południu do piątku wieczorem w Niemczech strajkują maszyniści. Strajk obejmie także pociągi do Polski.

Jak informuje portal wnp.pl, niemiecki związek maszynistów GDL podał w komunikacie, że w czwartek od godziny 18.00 wstrzymany zostanie ruch pociągów towarowych, a od godziny 22.00 pociągów pasażerskich. Strajk będzie trwać do piątku do 22.00.

Niemieckie Koleje (Deutsche Bahn) przewidują, że możliwe będzie utrzymanie zaledwie 20 proc. połączeń. Dotyczy to także pociągów dalekobieżnych w ramach połączeń międzynarodowych. „Opracowujemy plan awaryjny, ale nie będziemy w stanie przyjąć wszystkich pasażerów, którzy będą chcieli podróżować pociągami w najbliższych godzinach” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez DB.

Maszyniści domagają się skrócenia czasu pracy z 38 do 35 godzin tygodniowo i średniej podwyżki płac w wysokości 555 euro miesięcznie.

Niemieckie koleje proponują niższe podwyżki i wypłatę jednorazowego dodatku, nie chcą się natomiast godzić na krótszy tydzień pracy.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.