Znowu strajk w kolejach niemieckich

Opublikowano: 09.01.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1349

Związek zawodowy niemieckich maszynistów GDL planuje od środy do piątku strajk na tle płacowym.

O sprawie informuje portal WNP.pl. Według jego informacji Deutsche Bahn wprowadziło na czas strajku awaryjny rozkład jazdy z poważnymi ograniczeniami w liczebności połączeń. DB wykorzysta dłuższe pociągi z większą liczbą miejsc, aby jak najwięcej osób dotarło do celu. Nie może jednak zagwarantować przejazdu każdemu chętnemu. Wystąpią również ogromne ograniczenia w kolejowym transporcie towarowym.

Związek GDL planuje strajk w transporcie pasażerskim od środy 10 stycznia od godz. 2:00 do piątku 12 stycznia do godz. 18:00. Transport cargo stanie już we wtorek 9 stycznia po południu. Pod koniec listopada GDL ogłosił, że rozmowy z Deutsche Bahn zakończyły się niepowodzeniem. Największym punktem spornym jest skrócenie czasu pracy z 38 do 35 godzin tygodniowo dla pracowników zmianowych, przy zachowaniu pełnego wynagrodzenia, czego domagał się związek zawodowy. Kolej uważa to za niewykonalne ze względu na niedobór wykwalifikowanych pracowników. GDL domaga się również podwyżki w wysokości 555 euro miesięcznie i premii inflacyjnej w wysokości 3000 euro.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.