Deutsche Bahn będzie szukać nowych pracowników nawet w Afryce

Opublikowano: 09.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1753

Deutsche Bahn zamierza zatrudnić 25 tysięcy nowych pracowników m.in. z Afryki Północnej, Turcji, Bośni i Macedonii.

W Niemczech i za granicą ruszyła nowa, duża kampania reklamowa Deutsche Bahn ze spotami telewizyjnymi, billboardami i w kanałach internetowych. „Rekrutacja ma być zintensyfikowana także poza Europą, na przykład w Turcji i Afryce Północnej” – zapowiada dyrektor personalny Martin Seiler.

Co roku od 13 do 17 tysięcy doświadczonych pracowników przechodzi na emeryturę i trzeba ich zastąpić. Po wielu rundach cięcia kosztów w ostatnich dziesięcioleciach, siła robocza DB średnio się zestarzała.

Największa państwowa firma w Niemczech chce zwiększyć rekrutację za granicą. Założona w 2019 roku „Jednostka Rekrutacji Transgranicznej” ma zostać rozbudowana. Rekruterzy DB działają już w dziesięciu krajach, także poza Europą. W Egipcie i Tunezji zatrudniono już pracowników, którzy są również wspierani w integracji i poszukiwaniu mieszkania w Niemczech. Ogromny potencjał jest między innymi w Turcji – mówi Seiler. Ponadto „Praca w Niemczech” oferowana jest w Bośni, Chorwacji i Macedonii Północnej, a przed wojną także na Ukrainie.

Aby złagodzić braki kadrowe, zwłaszcza wśród maszynistów, dyspozytorów pociągów i pracowników obsługi, spółka coraz częściej poszukuje nowych pracowników z innych sektorów. Co roku od 4000 do 5000 osób wchodzących na rynek pracy jest szkolonych i kwalifikowanych do pracy w transporcie kolejowym.

W rozpoczynającym się roku DB będzie też musiała zmierzyć się z oczekiwaniami związków zawodowych i ryzykiem strajków z powodu niewystarczającego spełniania oczekiwań, m.in. płacowych pracowników.

Autor: Paweł Kubala
Na podstawie: Stuttgarter-Zeitung.de
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.