Sabotaż kabli światłowodowych w północnych Niemczech

Opublikowano: 09.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1490

Z powodu sabotażu w sieci kablowej, niezbędnej dla ruchu pociągów, Deutsche Bahn musiały wczoraj rano na prawie trzy godziny wstrzymać ruch pociągów na północy kraju – poinformowała agencję DPA rzeczniczka kolejowej spółki.

Jak przekazał dziennikowi „Bild” rzecznik berlińskiej policji federalnej, było to „ukierunkowane działanie zewnętrzne”, a „innymi słowy, atak”. Funkcjonariusze wszczęli już postępowanie w tej sprawie. Jak twierdzi „Bild”, nieznane osoby przecięły ważne kable światłowodowe w Dortmundzie (Nadrenia Północna-Westfalia) oraz w Berlinie-Hohenschoenhausen.

Deutsche Bahn poinformowało, że zakłócenia na trasach regionalnych i dalekobieżnych zostały już usunięte, ale w ciągu dnia możliwe są dalsze utrudnienia. Poranne zakłócenia dotyczyły m.in. Bremy, Hamburga, Dolnej Saksonii i Szlezwik-Holsztynu. Całkowicie odwołane były pociągi IC do i z Berlina w kierunku Amsterdamu. Pociągi IC do i ze stolicy Danii Kopenhagi oraz Aarhus kończyły i zaczynały bieg w Padborgu.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: TySol.pl
Wideo: YouTube.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 09.10.2022 12:40

    Zaczyna się…dywersja globalistów. To początek. Prą do wojenki aż się kurzy…

  2. Rgga34 09.10.2022 13:23

    Gesagt getan.
    Skoro zapowiedzieli 2 tyg temu że będą Sabotage to będą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.