Najpierw rozpoznawanie twarzy a potem emocji

Opublikowano: 05.09.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 703

Twoja twarz, twój nastrój, wszystko może zostać już wkrótce zarejestrowane i rozpoznane przez nowoczesne kamery. Nowa aplikacja Google Glas umożliwia rozpoznawanie emocji.

Systemy rozpoznawania twarzy stają się coraz doskonalsze już wkrótce ciężko będzie przejść ulicą nie będąc zauważonym a w razie potrzeby również rozpoznanym przez setki kamer porozmieszczanych już w praktycznie każdym większym mieście najbogatszych państw świata. Póki co jednak system ten umożliwiał jedynie identyfikację danej osoby, jednak dzięki nowej aplikacji niemieckiego Fraunhofer Institute.

Jego pracownicy przez lata zajmowali się rejestracją i analizą ludzkich emocji, takich jak smutek, gniew, radość, złość i zdziwienie. W sumie zgromadzono bazę ponad 10 tysięcy ludzkich twarzy, wszystkie one posłużyły jako materiał badawczy a następnie punkty odniesienia dla specjalnego programu, który obecnie jest już w stanie rozpoznać emocje wymalowane na twarzy człowieka z odległości zaledwie kilku metrów.

Program SHORE (skrót od Sophisticated High-speed Object Recognition) jest obecnie na tyle zaawansowany, że jego twórcy stworzyli także jego ogólnodostępną wersję dla Google Glass. Póki co aplikacja ta nie została oficjalnie zaakceptowana przez amerykańskiego giganta, ale z pewnością stanowić będzie wartościowe uzupełnienie istniejącego pakietu usług. Co więcej aplikacja ta będzie miała również swoje zastosowanie w handlu. Proszę sobie wyobrazić wyposażonego w tego typu okulary sprzedawcę, który nie tylko jest w stanie na bieżąco uzyskać z sieci informacje na nasz tema, ale też czerpać wiedzę na temat naszego zachowania i reakcji na jego ofertę już podczas samej rozmowy.

Autor: Victor Orwellsky
Źródło: Kod Władzy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Rozbi 05.09.2014 15:24

    “Proszę sobie wyobrazić wyposażonego w tego typu okulary sprzedawcę, który nie tylko jest w stanie na bieżąco uzyskać z sieci informacje na nasz tema, ale też czerpać wiedzę na temat naszego zachowania i reakcji na jego ofertę już podczas samej rozmowy.”

    No proszę wybaczyć- tego uczą sprzedawców na podstawowych szkoleniach – każdy kto chce zostać sprzedawcą może się tego nauczyć w kilka godzin i żadne gogle glasy nie są potrzebne.

    Wg mnie to bardzo dobrze że technika idzie do przodu i istnieją algorytmy pozwalające na rozpoznowanie ludzkich emocji. Coraz bliżej do stworzenia prawdziwej Sztucznej Inteligencji

  2. Niccolo 06.09.2014 14:20

    @Rozbi
    “Wg mnie to bardzo dobrze że technika idzie do przodu i istnieją algorytmy pozwalające na rozpoznowanie ludzkich emocji. Coraz bliżej do stworzenia prawdziwej Sztucznej Inteligencji”

    Mnie się nie podoba kierunek w którym ta technologia podąża, nie widzę nic dobrego w SI, ani rozpoznawaniu przez marketingowców naszych emocji i reakcji na nie. Jesteś jakimś wyznawcą idei NWO?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.