Morawiecki broni Netanjahu

Opublikowano: 17.02.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 7

Choć izraelscy dziennikarze nadal utrzymują, że szef ich rządu, Benjamin Netanjahu, mówił podczas swojego pobytu o kolaboracji Polaków z Niemcami w czasie II wojny światowej, premier Mateusz Morawiecki mówi nadal o „dziennikarskiej manipulacji”. Jednocześnie bankster nie widzi większego problemu w wysuwanych przez Stany Zjednoczone żądaniach dotyczących „restytucji mienia żydowskiego”, bo sprawa ta ma być już uregulowana.

W rzekomy sukces konferencji bliskowschodniej wydają się nie wierzyć nawet najwięksi propagandyści „dobrej zmiany”, stąd głos w tej sprawie musiał zabrać sam Morawiecki. Szef rządu w rozmowie z Polską Agencją Prasową zachwala więc przede wszystkim rzekomo wspaniałe relacje ze Stanami Zjednoczonymi oraz Izraelem, nazywając sam szczyt „przełomowym” i „będącym początkiem czegoś większego”, ponieważ w jego trakcie spotkali się ze sobą izraelski premier oraz dyplomacji z państw arabskich.

Jednocześnie Morawiecki nie wierzy, że Netanjahu w rozmowie z dziennikarzami ze swojego kraju mówił o współudziale Polaków w realizowanych przez Niemców zbrodniach z okresu II wojny światowej. Według szefa rządu słowa jego izraelskiego odpowiednika nie były prawdziwe, ponieważ rozprawiał on jedynie o „pojedynczych przypadkach Polaków”, jednocześnie podtrzymując tezy zawarte w deklaracji podpisanej przez niego i Morawieckiego po wycofaniu się rządzących z nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Co najciekawsze, polski premier uważa całą sprawę za… korzystną dla naszego kraju. Twierdzi on bowiem, że wypowiedź Netanjahu na temat współudziału Polaków w Holokauście ukazała się jedynie w izraelskich mediach, natomiast jej sprostowanie przebiło się już do najważniejszych agencji na całym świecie. Odbiorcy na całym świecie mogli więc przeczytać, iż to Polacy byli ofiarami niemieckich zbrodni.

Równie swobodne podejście bankster prezentuje wobec żydowskich roszczeń majątkowych, o których mówił w Warszawie amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. „Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna. Polska była ofiarą, a nie katem. I przede wszystkim to Niemcy nigdy nie zrekompensowały Polsce strat, które spowodowała zbrodnicza polityka III Rzeszy” – twierdzi więc Morawiecki, chociaż przed wtorkową wypowiedzią Pompeo o „załatwieniu sprawy” rządzący mówili już wielokrotnie.

Na podstawie: PAP.pl, DoRzeczy.pl, WP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

W mojej ocenie w polityce w krainie nad Wisłą :(-> cały czas triumfuje zasada, że czym gorzej tym lepiej.

edek
Użytkownik
edek

„będącym początkiem czegoś większego”.
III Wojny Światowej????????????

A Morawiecki?
Tak go przecież wybrali na zarządcę, przepraszam, premiera Polin, przepraszam, Polski. Na kolacji szabasowej u Danielsa:
https://dzienniknarodowy.pl/warszawa-liderzy-pis-goscili-szabasowej-kolacji-domu-jonnyego-danielsa-honorowym-gosciem-byl-izraelski-minister/

Zresztą większość polskich politykierów jest po szkoleniach organizowanych przez rząd Usraela dla marionetek republik bananowych. I kartoflanych, się okazuje:
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/amerykanie-szkolili-szydo-tylko-w-super-expressie-aa-HcfG-HaCV-bCUo.html

Więc Morawiecki wykonuje po prostu swoją rolę płatnego agenta.
Tylko ten grymas pogardy na jego twarzy. Pogardy do zarządzanych czy do podłej roli, jaką gra?

Tallis Keeton
Użytkownik
Tallis Keeton

Morawiecki nie powinien być nigdy premierem, gdyż nie potrafi zostawić w domu swych prywatnych rodzinnych porachunków, i nie odróżnia interesu kraju od własnych tragicznych rodzinnych doświadczeń. Tacy ludzie są niekompetentni, ponieważ nie są racjonalni w sprawowaniu funkcji publicznej. Nie mogliby być nawet sprawiedliwi jako nauczyciel albo adwokat, a co dopiero polityk wysokiego szczebla. Są zaprzeczeniem merytokracji.
poz :)
tal

Fenix
Użytkownik
Fenix

Kto ma władzę ten stanowi prawo . Władzy naszej prawo , nie obywateli bezwładnych .Polacy są ofiarami zawłaszczenia władzy przez uzurpatorów , i trwa to do dziś !
Obywatele Polski upominają się o władzę Ja, stanowienia swoich praw.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Ile osob zmarlo w obozach jakich nacji okolo 4 mln zydow w tym wiekszosc obywatelstwa polskiego 3,5 mln polakow oraz inne narody ,gdzie armia niemiecka byla na froncie ,normalne ze uzywano wiezniow wszelkiej narodowosci do pracy w obozach, sortowanie dobr materialnych, palenie zwlok Itd ale cyklonu nie wrzucali , nie ich doktryna mowila o rasie panow ktora ma pozostac oni chcieli tylko przezyc. A jakis zyd zapluty powie ze polacy brali udzial w ludobojstwie I ze wisimy za I kamienice ktore nalezaly do polakow wyznania zydowskiego. To take jak by rzym zadal zwrotu za mienie chrzescijan polskiego pochodzenia.