Mikroby chorobotwórcze i pasożyty nie zawsze są wrogiem

Opublikowano: 01.04.2019 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 23

Mikroby chorobotwórcze, pasożyty, bakterie, wirusy wywołują strach. Chcemy jak najszybciej się ich pozbyć bo zagrażają zdrowiu. Ale czy na pewno i zawsze?

Natura wyznaczyła pewnym organizmom niewdzięczną rolę sprzątaczy. Mikroby chorobotwórcze, zarazki wykonują okresowe remonty starając się przywrócić homeostazę. Pasożyty tak samo.Wykonują swoją pracę tam gdzie zaistnieje potrzeba. Sprzątają to z czym nasza flora bakteryjna nie zawsze daje sobie radę. Gnijące resztki, nadmiar śluzu „wilgoci” cukrów, złogi. Mikroby chorobotwórcze i pasożyty uaktywniają się w tam gdzie mają sprzyjające środowisko i odpowiednią pożywkę.

Mikroby i pasożyty są skutkiem nie przyczyną

Pasożyty, mikroby są zwykle skutkiem choroby nierównowagi w organizmie, nie pierwotną przyczyną. Walka z nimi to syzyfowa praca, często nie przynosi efektów. Chwilowo znikną by pojawić się na nowo, często ze zdwojoną siłą bo czynnikiem stymulującym jest ilość pożywki a nie ich zdolność do rozmnażania. Po doprowadzeniu organizmu do homeostazy same się „wyprowadzą” nie czyniąc szkód. Do czasu gdy między ilością toksyn i pasożytów jest równowagą organizmowi nie grozi toksemia.

Mikroby chorobotwórcze będą występować zawsze tam gdzie będą miały dogodne warunki. W krajach trzeciego świata większość mieszkańców ma pasożyty. Z jednej strony są one poważnym problemem zdrowotnym, ale ludzie ci nie cierpią na choroby autoimmunologiczne. Po kuracjach oczyszczających z pasożytów natychmiast pojawiają się te choroby. Fenomenem tym zajęli się naukowcy, w wyniku badań okazało się że w niektórych warunkach są one niezbędne. Więcej na ten temat w publikacji NCBI

A jak jest w naturze?

Obserwując naturę można dojść do tych samych wniosków. Spadające jesienią liście zaczynają gnić, a grzyby i pleśnie przerabiają na podłoże do wykorzystania na wiosnę przez drzewa. Robaków padlinożernych nie znajdziemy na zdrowej skórze. Ale w ranach zaniedbanego, chorego zwierzęcia już tak. Mikroby wykonują pracę w glebach, lasach, powietrzu, wodach lądowych i oceanach. Opuszczając na dłużej dom nie zostawiamy nieumytych naczyń, śmieci w koszu i owoców na stole bo wiemy co zastaniemy po powrocie. Podobnie jest wewnątrz ciała.

Nie szukajmy wrogów na zewnątrz. Nasz tryb życia, głownie reakcja na stres i negatywne myślenie przysparza stosunkowo więcej problemów zdrowotnych niż czynniki zewnętrzne. Organizm w stresie produkuje olbrzymią ilość toksyn, zaburza się homeostaza. Natychmiast obniża się odporność, zmienia skład flory bakteryjnej, otwiera droga do chorób.

No tak powiedzą niektórzy. Ale co z małymi dziećmi? przecież one nie mają powodów do stresu. Czy na pewno? Odpowiedzią niech będzie taka sytuacja, której świadkiem byłam wczoraj.

6 miesięczna dziewczynka siedziała na kolanach u dziadka, śmiała się, bawiła. Jej rodzice byli kilka metrów od niej. W pewnym momencie zaczęli się sprzeczać, pokrzykując na siebie. Dziadek się również zdenerwował, wtrącił do rozmowy . Dziecko, które dotychczas było wesołe i spokojne natychmiast zaczęło płakać. Dlaczego? Nic nie rozumiało z sytuacji a jednak odebrało ją energetycznie. Poczuło emocje rodziców, stres i lęk. Dziecko odbiera podświadomie wszystkie emocje rodziców i otoczenia.

Źródło: Sekrety-Zdrowia.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Fenomenem tym [pasożytów] zajęli się naukowcy, –

Dobra, mocno zróznicowana, flora bakteryjna zawiera niewielką ilość patogenów ( w tym pasożytów), zwykle mało groźnych. Trzymanych dodatkowo w szachu przez większość dobrych bakterii. Stabilność takiego ukladu wynika w znacznej mierze własnie z jego różnorodności.
Gdy to wszystko się posypie pojawiają się ekspansywne patogeny (w tym pasożyty), które nie maja konkurencji. I dopiero wtedy jest problem.