Mieszkańcy Astany przeciwko zmianie nazwy miasta

Opublikowano: 22.03.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2382

W stolicy Kazachstanu w czwartek rano miały miejsce protesty przeciwko zmianie nazwy miasta na Nursułtan, donosi agencja Reuters. Kilkadziesiąt osób zebrało się na placu przed biurem burmistrza Astany, aby wyrazić swoje niezadowolenie z decyzji władz o zmianie nazwy miasta.

Spór jednego z uczestników mitingu z funkcjonariuszami organów ścigania doprowadził do zamieszek, po czym policja zatrzymała około 20 protestujących.

Zmianę nazwy stolicy państwa z Astany na Nursułtan zaproponował Kasym-Żomart Tokajew, który po dymisji Nursułtana Nazarbajewa objął stanowisko prezydenta Kazachstanu.

Parlament kraju zaakceptował propozycję zmiany nazwy stolicy.

Decyzja o zmianie nazwy stolicy odbiła się dużym echem. Już wieczorem 20 marca na stronie Gopetition.com pojawiła się petycja, której autorzy domagali się, aby nie zmieniać nazwy stolicy na cześć Nazarbajewa. Pod petycją zebrano już kilkadziesiąt tysięcy podpisów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.